Нідерландські адвокати відмовилася представляти росію у справі нафтокомпанії ЮКОС

Нідерландські адвокати відмовилася представляти росію у справі нафтокомпанії ЮКОС

Houthoff не прийматиме нових замовлень від влади росії

Нідерландські адвокати відмовилася представляти росію у справі нафтокомпанії ЮКОС
фото Shutterstock

Нідерландська компанія Houthoff, юристи якої представляли інтереси росії у справі нафтокомпанії ЮКОС, заявила, що розриває всі відносини з країною, а також її афілійованими особами та компаніями «у зв'язку з військовими діями російської федерації в Україні», йдеться в повідомленні Houthoff, на яке посилається РБК .

При цьому юридична компанія Houthoff не прийматиме нових замовлень від влади росії.

Компанія зазначила: «Професійні правила щодо адвокатів висувають суворі вимоги до ухвалення такого рішення, якщо обставини є настільки ж серйозними, як зараз в Україні».

Нагадаємо, що міжнародні суди акціонерів ЮКОСу та росії тягнуться з початку 2000-х років. У 2014 році міжнародний третейський суд дійшов висновку, що держава росія фактично експропріювала нафтову компанію в її законних власників і отримала пряму вигоду від банкрутства ЮКОСу, оскільки основний актив компанії перейшов під контроль російської влади.

Суд ухвалив виплатити колишнім акціонерам компанії понад $50 млрд, а також відсотки.

Адвокати Houthoff від імені росії змогли оскаржити рішення міжнародного третейського суду. Проте 2020 року Апеляційний суд Гааги його відновив. Адвокати від імені росії подали касаційну скаргу. У листопаді 2021 року Верховний суд Нідерландів погодився з тим, що при розгляді справи були процесуальні порушення, скасував рішення від 2014 року та повернув справу на повторний розгляд в апеляції.

Напередодні стало відомо, що росія пригрозила французькому банку Societe Generale конфіскацією всіх активів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло