Уряд дозволив родинам використовувати гроші з «пакунку малюка» на будь-які потреби
Дозвіл діятиме під час воєнного стану, обмеження щодо використання протягом 12 місяців наразі знято

Що сталося. Уряд ухвалив рішення Мінсоцполітики, за ким родини з дітьми можуть використовувати компенсаційні кошти з «пакунку малюка» на будь-які необхідні товари.
Джерело. Про це повідомила Марина Лазебна, міністр соціальної політики України.
Коментар. «Війна не спиняє життя. Просто зараз в українських родинах народжуються діти, а це значить – нація живе! – написала Марина Лазебна. – Ми розуміємо, що зараз родинам кошти можуть знадобитися на їжу, ліки, пальне для того, щоб переміститись у безпечне місце. І це – питання життя та здоров’я новонародженої дитини. Тому ми зняли обмеження на використання коштів грошової компенсації «пакунку малюка» на весь період воєнного стану плюс один місяць після його завершення».
Деталі.
За новим рішенням:
- На час воєнного часу щодо обов’язкового використання допомоги у 12-місячний термін є нечинним. Раніше у разі невикористання банки повертали кошти до бюджету.
- Дозволено перераховувати допомогу не на спеціальний, а на будь-який рахунок родини, який вже відкритий в АТ КБ «ПриватБанк.
- Порядок отримання допомоги спрощено, рішення про призначення грошової компенсації буде прийматися структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві держадміністрацій / районних військових адміністрацій, виконавчим органом міської ради.
- Документи, необхідні для отримання допомоги:
1. заява одного з батьків (якщо немає батьків, заяву можуть подати патронатні вихователі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни новонародженої дитини, у цьому випадку до заяви слід додати: 1) копію рішення районної, районної у місті Києві держадміністрації, виконавчого органу міської ради або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною); 2) копію рішення районної, районної у місті Києві держадміністрації, виконавчого органу міської ради про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя або до дитячого будинку сімейного типу, або прийомної сім’ї (для сім’ї патронатного вихователя, прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу);
2. копія свідоцтва про народження (якщо свідоцтва немає, до заяви достатньо додати копію документа, що підтверджує факт народження дитини в закладі охорони здоров’я або поза ним)
3. довідка з пологового будинку щодо неотримання натуральної допомоги «пакунок малюка».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].