Білорусь і росію позбавили права експортувати продукцію деревообробки

Білорусь і росію позбавили права експортувати продукцію деревообробки

Якщо підприємство втрачає сертифікат, то його продукція стає незатребуваною

Этот материал также доступен на русском языке
Білорусь і росію позбавили права експортувати продукцію деревообробки
фото Белсат

8 березня 2022 року Міжнародна рада директорів FSC (Міжнародна організація, яка відповідає за дотримання стандартів в управлінні лісами), ухвалила рішення зупинити сертифікацію на експорт продукції деревообробки та лісового господарства білорусі і росії.

Підставою для ухвалення такого рішення стали агресія росії та білорусі щодо України, а також репресії стосовно працівників цієї галузі у білорусі.

Наприклад, підприємства «Беллесбумпрома» 2021 року збільшили експорт на 48,2%. А щоб картина стала ще більш ясною, у вартісному вираженні постачання за кордон білоруського лісу наблизилося до $1 млрд. Такий показник є рекордним для країни.

FSC – це поширена схема сертифікації, яка визнається багатьма країнами світу. І багато компаній і кінцевих споживачів не хочуть купувати продукцію без цього логотипу. Відповідно, якщо якесь підприємство втрачає сертифікат, його продукція найчастіше стає просто незатребуваною на західних ринках, пояснює Лев Федорович, національний представник координатор FSC у білорусі, пише Белсат.

У Мінлісгоспі Білорусі кажуть, що прогнозували таке рішення, але вже знайшли вихід із ситуації.

«У нас вже є наш напрацьований Шовковий шлях. Він сухопутний. Там навіть не треба морських контейнерів. Два тижні – і вантаж у Китаї, – сказав заступник міністра лісового господарства Володимир Креч. – Я не приховуватиму, останні роки більш преміальним ринком був європейський. У Китаї в нас буде менша рентабельність – не 60%, а десь 20%».

Лев Федорович стверджує, що Китай все одно вимагатиме якийсь обсяг сертифікованої деревини. І якщо підприємство не матиме цього сертифікату, то китайці від нього відмовляться.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло