Євросоюз склав план відмови від російських газу й нафти «задовго» до 2030 року

Євросоюз склав план відмови від російських газу й нафти «задовго» до 2030 року

Першим російським енергоносієм, від якого планується відмовитися, має стати газ

Євросоюз склав план відмови від російських газу й нафти «задовго» до 2030 року
фото DR

Єврокомісія підготувала план відмови від російських газу та нафти, заявила глава ЄК Урсула фон дер Ляйєн.

План передбачає відмову від російських енергоносіїв «задовго до 2030 року». Про це повідомляється в пресрелізі комісії.

Рішення було ухвалено на тлі війни в Україні, йдеться в повідомленні. Першим російським енергоносієм, від якого пропонується відмовитися, має стати газ.

Серед основних заходів щодо скорочення залежності Європи від російського газу – диверсифікація газових постачань, збільшення виробництва та імпорту біометану та відновлюваного водню.

Єврокомісія також пропонує скорочувати використання газу для опалення будівель завдяки підвищенню енергоефективності та відновлюваних джерел енергії.

Як стверджується, усі ці заходи дозволять скоротити потребу ЄС у російському газі на дві третини (67%) до кінця 2022 року.

Крім того, у проєкті плану намічено низку заходів реагування на зростання цін на енергоносії в Європі та поповнення запасів газу на наступну зиму.

Зокрема, Єврокомісія має намір виступити із законодавчою ініціативою, яка зобов'яже всі країни ЄС щороку до 1 жовтня заповнювати свої газосховища щонайменше на 90%.

Також у ЄС заявили, що планують намір приєднати Україну до енергомережі Євросоюзу найближчим часом.

Нагадаємо: 8 березня США заявили про повну заборону імпорту нафти та газу з Росії. Велика Британія має намір ввести таку заборону до кінця цього року. Напередодні проти ембарго на російські енергоносії виступали Німеччина й Нідерланди.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло