Митниця спростила оформлення іноземних автомобілів для потреб ЗСУ

Митниця спростила оформлення іноземних автомобілів для потреб ЗСУ

Обов’язкова вимога – наявність у водія документів, що підтверджують набувача гуманітарної допомоги

Митниця спростила оформлення іноземних автомобілів для потреб ЗСУ
Фото: autonews.autoua.net

Що сталося. Державна митна служба спростила для організацій, які постачають в Україну гуманітарні вантажі, оформлення автомобілів на єврономерах, якщо вони призначені для Збройних Сил України.

Джерело. Про це йдеться в повідомленні Державної прикордонної служби.

Деталі. Зокрема:

  • при прибутті на в’їзд в Україну громадянин, що перебуває за кермом транспорту проходить встановленим порядком паспортний контроль, на який надається закордонний паспорт і будь-який документ на транспорт із метою його ідентифікації;
  • у подальшому під час проходження митного контролю у відповідності до постанови Кабміну №174 від 1 березня 2022 року, водієм (декларантом) заповнюється декларація про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, де зазначаються ПІБ особи-декларанта, ПІБ водія (у разі, якщо це не одна особа), марка та номер машини, відправник, отримувач і пункт пропуску; у подальшому в розділі «Вид допомоги» вказується дані самого транспортного засобу із зазначенням марки, моделі, VIN-коду; автомобіль оформляється інспектором митниці як товар (гуманітарна допомога).

Обов’язковою вимогою є наявність у водія (декларанта) документів (листів, звернень), що будуть підтверджувати набувача гуманітарної допомоги та мету ввезення.

Також декларант вносить інформацію, що він зобов'язується зняти цей транспортний засіб з обліку, після проходження всіх видів контролю автомобіль вибуває з пункту пропуску.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло