США розглядають можливість введення санкцій проти «росатому» – Bloomberg
російський уран та його збагачення дешевше, ніж у інших країнах. Але у операторів АЕС є запаси палива більш ніж на рік

Адміністрація США розглядає ідею про санкції проти держкорпорації «Росатом» за розв'язанну війну в Україні
Про це повідомило сьогодні агентство Bloomberg із посиланням на власні джерела.
За даними агентства, наразі Білий дім оцінює потенційний вплив від такого рішення шляхом консультацій з енергетиками, і рішення ще не ухвалено.
«Росатом» з його дочірніми компаніями забезпечують близько 35% світового збагачення урану та постачають ядерне паливо в низку країн у Східній Європі. Також агентство зазначає, що у 2020 році з росії було імпортовано 16,5% уранової сировини, і 23% збагаченого урану, необхідного для виробництва свіжого ядерного палива для АЕС США.
Нагадаємо, що в останні санкції США, якими адміністрація Байдена заборонила імпорт російської нафти, вугілля та інших енергоносіїв, уран включено не було.
Водночас, Bloomberg зазначає, що з одного боку ціна на уран внаслідок прийняття таких санкцій підвищиться, а з іншого санкції матимуть позитивний вплив на американські урановидобувні компанії – зокрема, Energy Fuels Inc. і Ur-Energy Inc.
Саме американські виробники урану закликали останнім часом адміністрацію Байдена заборонити імпорт урану з Росії, тоді як ядерно-промислові компанії протестували проти введення санкцій.
«Ми не можемо дозволити собі відмовитися від російського урану та послуг збагачення, – сказав Кріс Гадомскі, аналітик ядерної промисловості Bloomberg. – Російський уран дешевший за інші світові джерела».
Якщо санкції введуть, американським операторам доведеться купувати послуги зі збагачення урану з інших країн – у Франції, Японії та Китаю, – цитує Bloomberg Марію Корснік, головного виконавчого директора Інституту ядерної енергії.
Водночас, експерти зауважують, що час є, оскільки експлуатуючі АЕС компанії купують паливо на роки та підтримують значні запаси, – пише Bloomberg.
Слід зауважити, що США почали реалізовувати програму зниження залежності від поставок російського урану ще у 2020 році. Також нагадаємо, що Україна має найбільше у Європі оцінюваних запасів урану (1,8% від світових покладів). Проте, на впровадження нових технологій з його видобування в українських урядів історично не вистачало коштів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].