Європейська Рада підтримала євроінтеграційні прагнення України

Європейська Рада підтримала євроінтеграційні прагнення України

«Героїчна українська нація заслуговує знати, що їй раді в ЄС» – Науседа

Этот материал также доступен на русском языке This material is also available in English
Європейська Рада підтримала євроінтеграційні прагнення України
Президент Литвы Гитанас Науседа.
Фото: liga.net

Рада ЄС визнала європейські устремління і вибір України. Єврокомісії запропоновано надати свої висновки щодо української заявки на членство в Євросоюзі.

Про це повідомляється в заяві Ради ЄС за підсумками зустрічі лідерів країн Євросоюзу у Версалі.

«Європейська Рада визнала європейські прагнення і європейський вибір України, як зазначено в Угоді про асоціацію», – йдеться в заяві.

У документі йдеться, що 28 лютого президент України Володимир Зеленський реалізував право своєї країни і подав заявку на вступ до Євросоюзу. Рада ЄС закликала Єврокомісію надати свою думку з цього питання.

«В очікуванні цього і без зволікання ми будемо ще більше зміцнювати наші зв'язки і поглиблювати наше партнерство, щоб підтримати Україну в її слідуванні на європейському шляху. Україна належить нашій європейській родині», – йдеться в заяві.

Рада ЄС також запропонувала Єврокомісії представити свої висновки за аналогічними заявками Молдови та Грузії.

Лідери ЄС наголосили на готовності продовжити надавати політичну, фінансову, матеріальну та гуманітарну підтримку Україні. Також вони висловили намір допомогти «відновленню демократичної України, як тільки російський наступ припиниться».

Втім, у цьому рішення не згадується про процедуру прискореного вступу України в ЄС, як наголошував президент Володимир Зеленський.

«Неспровокована та необґрунтована військова агресія Росії проти України грубо порушує міжнародне право, принципи Статуту ООН та підриває європейську та глобальну безпеку та стабільність. Ця війна завдає невимовних страждань українському населенню. Росія та її спільниця Білорусь несуть повну відповідальність за цю агресивну війну, і винні відповідатимуть за цю агресивну війну, зокрема за невибіркове завдання ударів по цивільному населенню та цивільним об'єктам», – наголошується в резолюції. 

Президент Литви досить позитивно та оптимістично сприймає рішення Європейської ради стосовно європерспективи України.

Про це він повідомив у твітері

«Історична ніч у Версалі. Після п'яти годин гарячих дискусій лідери ЄС сказали «так» українській євроінтеграції. Процес почався. Тепер ми і українці повинні зробити це швидко. Героїчна українська нація заслуговує знати, що їй раді в ЄС», – заявив Науседа. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло