Вторгнення Росії в Україну може зупинити половину світового виробництва чіпів – Reuters
Близько половини потреб у неоні задовольняли дві українські компанії. Іншу половину – Китай

Два провідних постачальника неону з України «Кріоін» та «Інгаз», які виробляють близько половини світових запасів важливого інгредієнта для виготовлення чіпів, припинили свою діяльність через російське вторгнення. Це створить у світі дефіцит напівпровідників.
Про це пише сьогодні інформаційна агенція Reuters.
За оцінкою Reuters, саме українські підприємства «Кріоін Інжінірінг» та «Інгаз» забезпечували 50% світових постачань неону, який задіяний у лазерних установках, що використовуються у виробництві мікросхем – процесорів, контролерів тощо. ТОВ ««Інгаз» розташоване в Маріуполі, якій зазнає вже котрий день жорстоких бомбардувань із боку рф. ТОВ «Кріоін Інжинірінг» розташоване в м. Одеса. Сировиною для українського неону є побічний продукт виробництва сталі в росії.
Неон також виробляється в Китаї. Ціни на нього останні місяці неухильно зростають. Згідно з повідомленням китайських ЗМІ, ціна на неон (чистотою 99,9%) у Китаї зросла з жовтня минулого року до кінця лютого вчетверо – з більш ніж $60до $250 pа кубометр. За оцінкою аналітичної компанії Supplyframe, компаніям в інших країнах, щоб розпочати виробництво неону, необхідно від дев'яти місяців до двох років.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].