«Ми повинні визнати, що у своїй позиції були непослідовними» — віцеканцлер Німеччини Роберт Габек
Німецький урядовець дав інтерв`ю про російсько-українську війну, НАТО та російський газ

Що сталося. Віцеканцлер Німеччини та Федеральний міністр економіки та захисту клімату Роберт Габек дав інтерв`ю німецькому виданню Frankfurter Allgemeine, у якому визнав, що країни НАТО були непослідовними у своїй позиції щодо російської агресії.
Джерело. Інтерв`ю опубліковано на сайті видання.
Деталі.
Про Україну
Габек вважає, що тримати «відкриті двері» для України і водночас говорити: «вам туди не можна», для Заходу було помилкою. Він визнає, що Україна почувалася в пастці між двох вогнів – з одного боку, її заохочують працювати у напрямку демократії і свободи, а з іншого боку, їй не дозволяли приєднатися. «Ми повинні визнати, що ми у своїй позиції були непослідовними» – каже Габек.
За його словами, вступ України до НАТО та постачання важкого озброєння в Україну могли би спровокувати конфронтацію з Росією набагато раніше.
Про постачання військової допомоги
Роберт Габек каже, що рішення про постачання зброї було правильним та водночас найважчим. Він зазначає, що «українці використовують зброю і це означає, що в результаті гинуть російські солдати. Деякі з них – дуже молоді чоловіки, яким сказали, що вони збираються на навчання, і раптом їм доводиться стріляти в людей, з якими інакше вони могли б грати у футбол».
Про історичні паралелі
Габек підкреслює, що йому не подобаються історичні паралелі. На його думку, кожна війна особлива, і її завжди потрібно оцінювати в контексті. «Зараз у серці Європи йде масштабна війна, і всі наші зусилля повинні бути спрямовані на її припинення» – додає віцепрем`єр Німеччини.
Про відносини із США
За словами Габека, переговори у США були сформовані війною та її зовнішньополітичними наслідками.
Він виголосив позицію Німеччини у США: «Ми велика країна, ми найсильніша економіка Європі, але, виходячи з нашої історії, ми не можемо розділити світ на чорне і біле і оголосити: а тепер давайте розповімо вам, що робити. Нам важливо не ототожнювати «лідерство» з пафосом і зарозумілістю. Наша готовність брати на себе відповідальність передбачає готовність слухати заперечення».
Про російський газ і нафту
Роберт Габек зазначив, що «розуміє усіх, хто закликає до негайного ембарго через путінську війну», але каже, що «повинен подумати, які наслідки мають рішення Німеччини». Зокрема, він каже: «йдеться не про те, щоб пожертвувати часткою індивідуального комфорту, а про глибокі економічні та соціальні обмеження».
За його словами, якщо буде негайна заборона, то у Німеччині почнеться економічний спад та висока інфляцію, сотні тисяч людей втратять свої робочі місця, а для декого суттєво подорожчає дорога на роботу, опалення та електроенергія.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].