Україна ініціює обмеження постачань російського газу в Європу через «Північний потік – 1» – ОГТСУ

Україна ініціює обмеження постачань російського газу в Європу через «Північний потік – 1» – ОГТСУ

Наразі в Польщі та Україні існують вільні потужності для забезпечення додаткового транзиту через наш газопровід

Этот материал также доступен на русском языке This material is also available in English
Україна ініціює обмеження постачань російського газу в Європу через «Північний потік – 1» – ОГТСУ
Гендиректор «Оператор газотранспортної системи України» Сергій Макогон.
Фото: vesti.ua

Що сталося. Україна веде переговори та консультації з європейськими та американськими партнерами щодо обмеження постачань російського газу в Європу через «Північний потік – 1».

Джерело. Про це повідомив гендиректор «Оператор газотранспортної системи України» (ОГТСУ) Сергій Макогон на телеканалі ICTV, передає «Інтерфакс-Україна».

Коментарі. «Ми вітаємо санкції проти «Північного потоку – 2» і пропонуємо обмежити «Північний потік – 1», тому що наразі в Польщі та Україні існують вільні потужності для того, щоб забезпечити додатковий обсяг транзиту через наш газопровід», – заявив голова ОГТСУ.

За його словами, збереження транзиту російського газу через українську ГТС в умовах війни є вкрай важливим фактором, який є додатковою гарантією збереження газотранспортної інфраструктури України від знищення російськими агресорами.

«У нас не існує окремої газопостачальної інфраструктури для місцевих споживачів, у нас вся система працює як єдина, і транзит, і транспортування здійснюється через одні й ті самі газопроводи. Тому для нас транзит під час війни – це своєрідна система ППО», – наголосив Макогон.

Як він зазначив, з початку війни транзит російського газу через ГТС України становить 109 млн куб. м на добу, що відповідає законтрактованим обсягам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло