Сі Цзіньпін після розмови з Байденом: «Ми маємо докласти зусиль для миру та спокою в світі»
Пекін в останні кілька днів демонструє готовність дистанціюватися від Москви

Сьогодні 18 березня відбулася телефонна розмова між главою Китаю Сі Цзіньпінем і президентом США Джо Байденом. Лідери обговориои двосторонні відносини та «питання, що становлять спільний інтерес», повідомили китайські державні ЗМІ.
Розмова тривала досить довго – майже 2 години, чого не бувало раніше.
«Відносини між державами не можуть перейти до стадії військового протистояння. Конфлікт та конфронтація нікому не цікаві. Мир і безпека – найдорожчі скарби міжнародної спільноти», – цитує Сі телеканал CNN.
«Як постійні члени Ради Безпеки ООН та представники двох найбільших економік світу ми повинні не тільки вести розвиток китайсько-американських відносин правильним шляхом, але й виконувати свої міжнародні зобов'язання та докладати зусиль для миру та спокою в усьому світі», – заявив Сі Цзіньпін.
«У світі немає ні миру, ні спокою, – визнав Сі. – Українська криза – це те, чого ми не хочемо», – наголосив він, все ще не називаючи війну в Україні війною.
«В останні кілька днів з'явилися ознаки зміни висвітлення війни в Україні в китайських державних ЗМІ, що може відображати спробу Пекіна дистанціюватися від Москви», – заявив напередодні старший віце-президент консалтингової фірми Teneo Габріель Вільдау.
Як зазначає France-Presse, президент США під час переговорів мав намір закликати Китай чітко дистанціюватися від Росії після вторгнення в Україну. Заступник держсекретаря США Венді Шерман виклала CNN завдання цих переговорів:
«Ми хочемо, щоб Комуністична партія Китаю, яка є дуже важливою силою на міжнародній арені, зрозуміла, що її майбутнє – за США, Європою, іншими розвиненими і країнами, що розвиваються. Її майбутнє не в тому, щоби підтримувати путіна».
Минулого тижня представники Пентагону заявили, що москва запросила у Пекіна військову та економічну допомогу для ведення війни проти України, і що, за попередніми повідомленнями розвідки, Китай погодився.
Представники урядів росії та Китаю публічно заперечують, що москва зверталася по допомогу до Пекіна.
Але безпрецедентні економічні санкції, введені проти росії членами НАТО і країнами G7 у відповідь на вторгнення, залишили росію в ізоляції і, як кажуть деякі аналітики, тепер вона потребує фінансової допомоги та військових поставок.
Представники міністерства оборони заявили, що Пекін, схоже, відкритий для поставок в росію військових матеріалів. Але поки що мало ознак того, що Китай відкрито допомагатиме москві ухилятися від економічних санкцій.
Пекін мало зацікавлений у тому, щоб бути втягнутим у економічну битву між путіним та рештою розвиненого світу.
«Китай не є стороною кризи і не хоче, щоб санкції вплинули на Китай», – заявив міністр закордонних справ Ван І під час телефонної розмови в понеділок з міністром закордонних справ Іспанії Хосе Мануелем Альбаресом.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].