Українським лікарям дозволили тимчасово працювати за фахом у Франції

Українським лікарям дозволили тимчасово працювати за фахом у Франції

До кінця 2022 року діє спеціальна процедура прийняття українського диплому

Українським лікарям дозволили тимчасово працювати за фахом у Франції
Фото: shutterstock

Що сталося. Відсьогодні українські лікарі, стоматологи, медсестри та парамедики можуть тимчасово працювати за фахом у Франції. Відповідне розпорядження міністр охорони здоров'я Олів'є Веран надіслав учора до керівників усіх медичних закладів країни. 

Джерело. Про це повідомила засновниця та керуюча White Dental Group Олена Полікарчик на своїй сторінці у Facebook.

Деталі. Як вона пояснила, до кінця 2022 року діє спеціальна процедура прийняття українського диплому замість стандартної акредитації, згідно з якою нашим медикам потрібно було б підтверджувати кваліфікацію протягом мінімум 3 років навчання у Франції та скласти складний іспит французькою мовою.

«Результат моїх зустрічей із впливовими людьми та малого кола рукостискань – і ось воно, важливе рішення! Космічно швидке, як для Франції. Величезна кількість моїх друзів та клієнтів – стоматологів з дітками на руках вимушено залишили свої домівки в Харкові, Києві та інших містах. Першим нашим завданням було допомогти їм житлом, але що далі? Тимчасово працювати за фахом у Франції виглядало як нездійсненна мрія. Сьогодні – це реальність. Було б круто, якби мої колеги чи всі небайдужі українці у ЄС могли б апелювати до прикладу до Франції та долучитися до лобіювання подібного рішення в Німеччині, Балтійських країнах, Угорщині, Румунії (Польща мала спрощену процедуру ще до війни). Коли є прецедент – завжди легше», – написала Олена Полікарчик. 

Не йде про стимулювання переїзду чи зміни країни проживання, адже можливість обмежена в часі – лише до кінця 2022 року. «Йдеться радше про виживання спеціалістів медичних професій, які не можуть працювати віддалено, кваліфікація потребує постійної практики, і виконання тимчасово іншої фізичної роботи може знизити професійний рівень. Працюючи в Європі тимчасово, наші спеціалісти повернуться до своєї країни з новим досвідом», – наголосила вона. 

Ольга Полікарчик – власниця та СЕО White Dental Group (Львів) – постачальник стоматологічного обладнання Straumann Group. Вона мешкає на дві країни, Україна та Франція. Її сім'я – чоловік француз та маленька донечка, живуть у Франції постійно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло