Нємцова переслідували ті ж самі співробітники фсб, що отруїли Навального – розслідування

Нємцова переслідували ті ж самі співробітники фсб, що отруїли Навального – розслідування

Політик активно лобіював розширення санкцій проти друзів владіміра путіна

Нємцова переслідували ті ж самі співробітники фсб, що отруїли Навального – розслідування
Олексій Навальний

Стало відомо, що Бориса Нємцова постійно «супроводжували» як мінімум три співробітники ФСБ. Вбивці з тієї ж групи кілерів ФСБ, яка отруїла Олексія Навального, Дмитра Бикова та Володимира Кара-Мурзу, постійно стежили за Борисом Нємцовим протягом останніх місяців його життя.

Джерело. Це встановили у спільному розслідуванні журналісти The Insider, Bellingcat та BBC.

Деталі. Переслідування Бориса Нємцова почалося відразу після того, як він почав активно лобіювати розширення санкцій проти друзів владіміра путіна, а припинилося 21 лютого, за кілька днів до того, як його розстріляли біля стін Кремля.

«Причому в останню поїздку фсб за ним уже не поїхали. За два дні до вбивства вони переключилися на іншого лобіста антипутінських санкцій, Володимира Кара-Мурзу, який потім був ними двічі отруєний», – зауважують журналісти й додають, що офіційне розслідування у справі вбивства Нємцова покладалося на експертизи Інституту криміналістики фсб, з яким безпосередньо був пов'язаний один із переслідувачів Нємцова.

Згідно з даними з бази бронювання квитків, Нємцова переслідували як мінімум три співробітники фсб – Валерій Сухарєв, Дмитро Сухінін та Олексій Кривощоков (Сухарєв пізніше був у групі фсбшників, які отруїли Кара-Мурзу, Дмитра Бикова та Олексія Навального, а Кривощеков брав участь як мінімум в отруєнні Навального). Поїздки тривали у період із травня 2014 року до лютого 2015 року.

«Всього за цей період ми бачимо 13 поїздок, що збігаються, в тому числі в Ярославль, Нижній Новгород і Новосибірськ. Перша подорож відбулася 19–21 травня 2014 року. Саме в цей період Борис Нємцов та Володимир Кара-Мурза молодший вели активну діяльність із лобіювання у США санкцій проти найближчого оточення путіна. Наприкінці січня 2014 року Нємцов зустрічався з американськими сенаторами-республіканцями Джоном Маккейном та Роном Джонсоном і передав їм імена 13 осіб для включення їх до списку санкцій», – пишуть розслідувачі.

20 березня США опублікували доповнений список санкцій, до якого серед іншого увійшли спікер Держдуми Сергій Наришкін, начальник ГРУ Ігор Сергун, голова РЗ Володимир Якунін, директор ФСКН Віктор Іванов та «гаманці путіна» – Юрій Ковальчук, Аркадій та Борис Ротенберги, а також Геннадій Тім. Через 2 місяці після цього за Нємцовим починають їздити кілери із фсб.

За даними журналістів, складно встановити, наскільки співробітники фсб координували свою діяльність із чеченськими кілерами, але 21 лютого кілери з фсб вже не поїхали за Нємцовим до Ярославля, це була його остання поїздка в інше місто, а 27-го Нємцова убили в москві.

“Співробітники ФСБ вже знали про майбутнє вбивство чи не поїхали за ним з якоїсь іншої причини? На користь першого варіанту свідчить те, що 25 лютого, тобто за два дні до вбивства, група кілерів із ФСБ вже переключилася на другу жертву, цього дня вони розпочинали поїздки за іншим головним лобістом санкцій проти оточення путіна – журналістом Володимиром Кара-Мурзою молодшим, якого пізніше ця група двічі отруїла журналіста нервово-паралітичною речовиною (зважаючи на все, «Новичком»)”, – зазначають розслідувачі.

Також у всіх замахах (на Кара-Мурзу, Бикова та Навального) до команди кілерів входили як співробітники УЗКС фсб, так і хіміки з медиками з Інституту криміналістики фсб. У справі Нємцова саме експерти цього інституту становили висновок судово-медичної експертизи, що доводить збіг засудженого за вбивство Нємцова чеченця Заура Дадаєва зі слідами ДНК, виявленими на місці злочину.

«Чи працювала група кілерів із ФСБ паралельно і незалежно від чеченської, або ж координувала свої дії з нею із самого початку, поки що залишається відкритим», – зазначають журналісти.

Докладніше про те, як чеченські кілери організовували вбивство Нємцова і чому офіційна версія дуже відрізняється від реальної анонсують у наступній частині розслідування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло