ОНОВЛЕНО: Nokia допомогла росії побудувати систему шпигунства — The New York Times

ОНОВЛЕНО: Nokia допомогла росії побудувати систему шпигунства — The New York Times

Обладнанням компанії користується ФСБ рф

Этот текст также доступен на русском
ОНОВЛЕНО: Nokia допомогла росії побудувати систему шпигунства — The New York Times
Фото: Рубрика

Що сталося. Фінська компанія Nokia відіграла ключову роль у допомозі російському уряду побудувати у країні велику систему шпигунства.

Джерело. Про це йдеться у матеріалі The New York Times.

Деталі. Журналісти зазначають, що Nokia йде з російського ринку, але при цьому залишається її обладнання та програмне забезпечення, яке «поєднує найпотужніший урядовий інструмент цифрового спостереження з найбільшою в країні телекомунікаційною мережею».

Федеральна служба безпеки росії використовує систему оперативно-розшукової діяльності («СОРД») для прослуховування телефонних розмов, перехоплення електронних та текстових повідомлень, а також відстеження інших інтернет-комунікацій. Ця система використовувалася, зокрема, для відстеження прихильників лідера опозиції Олексія Навального.

Згідно з документами компанії, отриманими The New York Times, понад п'ять років Nokia надавала обладнання та послуги для підключення СОРД до найбільшого російського оператора зв'язку МТС.

Хоча Nokia не виробляє технології для перехоплення повідомлень, у документах описується, як вона працювала з російськими державними компаніями щодо планування, оптимізації та усунення несправностей підключення системи СОРД до мережі МТС.

Пізніше у Nokia додали, що компанія не виробляє, не встановлює та не обслуговує обладнання або системи СОРМ. 

Зазначається, що документи з 2008 по 2017 роки показують, що Nokia знала, що запускає російську систему шпигунства.

У Nokia заявили, що дотримуються міжнародних стандартів, які використовуються багатьма постачальниками основного мережевого обладнання, а МТС не відповіла на запити по коментар.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло