Держава готується компенсувати українцям втрачене під час війни житло – голова «СН»

Держава готується компенсувати українцям втрачене під час війни житло – голова «СН»

Відповідний законопроєкт №7198 вже зареєстрований у Верховні Раді

Держава готується компенсувати українцям втрачене під час війни житло – голова «СН»
Фото: istock

Стало відомо, що держава готується забезпечувати українців компенсацією за пошкодження та знищення їхнього житла під час війни. Зокрема, йдеться про надання житлової площі з обмеженням до 150 кв. метрів, а не грошей.

Джерело. Про це повідомила голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

Деталі. Відповідний законопроєкт №7198, розроблений парламентом спільно з урядом та за ініціативи президента, вже зареєстрований у Верховні Раді.

Голова партії «СН» наголосила, що люди, які втратили своє житло, домівки яких зруйновані або пошкоджені, обов’язково мають зареєструватися через застосунок «Дія». Вони матимуть право на отримання компенсації. Ініціатива стосується житлових приміщень громадян України.

Зазначається, що це дозволить державі вже зараз почати працювати та  прораховувати витрати на відновлення житла, зокрема йдеться про сотні мільярдів гривень.

«Це питання турбує велику кількість людей, бо в багатьох містах повністю зруйновані будинки. Цим законопроєктом ми передбачили також, що людина зможе обирати місто, де хоче оселитися. Тобто якщо квартира була в Харкові, то власник зруйнованого житла зможе обрати відповідну квартиру з такими ж характеристиками в іншому обласному центрі», – додала Шуляк.

Вона висловила сподівання, що ця ініціатива допоможе збирати інформацію про збитки й надалі використовувати в судових позовах для отримання компенсації втрат від рф.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло