путіна вводять в оману військові, які бояться сказати йому правду - Білий дім і ЄС

путіна вводять в оману військові, які бояться сказати йому правду - Білий дім і ЄС

Це дуже велика стратегічна помилка росії, наголошують вони

путіна вводять в оману військові, які бояться сказати йому правду - Білий дім і ЄС
фото DR

Президента росії владіміра путіна вводять в оману радники, які надто налякані, щоб сказати йому, як погано йде війна в Україні та наскільки руйнівними є західні санкції, заявили в середу Білий дім та європейські офіційні особи, передає Reuters.

Вторгнення росії 24 лютого в Україну було зупинено на багатьох фронтах завдяки сильному опору українських сил, які відвоювали територію, однак мирні жителі опинилися у пастці в обложених містах.

«У нас є інформація про те, що путіна ввели в оману російські військові, що призвело до постійної напруги між путіним та його військовим керівництвом», – заявила журналістам на брифінгу директор зв'язків із громадськістю Білого дому Кейт Бедінгфілд.

«Ми вважаємо, що путіна дезінформують його радники і не доносять йому правду про те, як погано працюють російські збройні сили і як російська економіка страждає від санкцій, тому що його старші радники надто бояться сказати йому правду», – сказала вона.

США оприлюднили цю інформацію зараз, щоб показати, що «це стратегічна помилка для росії», – сказала вона.

Рішення Вашингтона більш публічно ділитися своїми розвідданими може ускладнити розрахунки путіна, сказав ще один американський чиновник, додавши: “Можливо, це посіє розбіжності у оточенні путіна? Це може змусити його переглянути, кому можна довіряти”.

Високопоставлений європейський дипломат сказав, що оцінка США відповідає європейським даним.

 «Путін думає, що справи йдуть краще, ніж вони є насправді. У цьому проблема, коли оточуєш себе чоловіками, що «підтакують», або просто сидиш з ними по різні боки дуже довгого столу», – сказав дипломат.

За словами двох європейських дипломатів, російським призовникам сказали, що вони беруть участь у військових навчаннях, але перед вторгненням вони мали підписати документ, який розширює їхні обов'язки.

«Вони були введені в оману, погано навчені, а потім прибули в країну, де старі українські  жінки, схожі на їхніх бабусь кричали їм, щоби вони йшли додому», – додав один із дипломатів.

На даний момент немає жодних ознак того, що серед російських військових намічається бунт, але ситуація «непередбачувана», і західні держави «сподіваються, що незадоволені люди заговорять», сказав високопоставлений європейський дипломат.

Російські війська обстріляли околиці Києва та Чернігова на півночі України в середу, наступного дня після того, як росія пообіцяла згорнути військові операції в обох містах. Захід відкинув ці заяви, назвавши їх прийомом для перегрупування загарбників, які зазнають тяжких втрат. 

Нагадаємо, вторгнення в Україну має серйозні, непередбачені наслідки для росії. CNBC окреслив 5 головних із них.

Нагадаємо, один із засновників Bellingcat Христо Грозєв заявив, що путіна будуть усувати від влади, питання лише в тому, коли.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло