США наповнять внутрішній ринок нафти «найбільшими в історії» постачаннями із стратегічних запасів

США наповнять внутрішній ринок нафти «найбільшими в історії» постачаннями із стратегічних запасів

Це дозволить знизити ціни на нафту

США наповнять внутрішній ринок нафти «найбільшими в історії» постачаннями із стратегічних запасів
фото DR

США випускатимуть щодня на внутрішній ринок по 1 млн барелів нафти зі своїх стратегічних запасів, щоб допомогти знизити ціни на пальне, оголосив у четвер Білий дім, передає CNN.

Зокрема, на сайті Білого дому вказано, що президент Джо Байден планує використати національний стратегічний нафтовий резерв протягом наступних шести місяців, поки вітчизняні виробники наростять  видобуток.

«Масштаб безпрецедентний: у світі ніколи не було викиду запасів нафти з такою швидкістю 1 мільйон барелів на день протягом такого короткого періоду часу», – йдеться в повідомленні Білого дому. 

Високопосадовець адміністрації повідомив журналістам, що у поєднанні з аналогічними діями в інших країнах середньодобовий обсяг вивільнення з глобальних стратегічних резервів має перевищити 1 млн барелів.

Ціни на нафту впали в четвер після того, як у середу ввечері з'явилися повідомлення про наповнення ринку нафтою. Цього ж дня Байден має обговорити зусилля адміністрації щодо зниження цін на пальне на заправках.

Нещодавнє зростання цін на сиру нафту призвело до стрибка внутрішніх цін на бензин: середня ціна галону газу по країні склала $4,23 в порівнянні з $2,87 рік тому.

«Президент заборонив імпорт російської нафти, до чого закликали та підтримували республіканці та демократи у Конгресі. Це було вірно. Але, як сказав президент, вихід російської нафти зі світового ринку коштуватиме дорого, і американці бачать це на заправках», – йдеться в повідомленні Білого дому.

Водночас Мінфін США визначив, що санкції можуть бути введені ще проти трьох галузей російської економіки – аерокосмічної, морської та електронної.

Тепер американська влада зможе вводити санкції проти будь-якої фізичної чи юридичної особи з цих сфер. 

Напередодні глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель заявив, що ЄС зможе відмовитися від російського газу протягом 2 років: «Ми хочемо знизити нашу залежність від російських газу та нафти, адже ми дуже від них залежні. Зараз видається, що вони (Росія) є ненадійним партнером. Тому ми хочемо диверсифікувати наші джерела, і Близький Схід відіграє велику роль».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло