Латвія перестала отримувати природний газ із росії

Латвія перестала отримувати природний газ із росії

Проводяться планові роботи на газопроводі

Латвія перестала отримувати природний газ із росії
Фото: delfi.lv

Стало відомо, що до Латвії припинив надходити природний газ трубопроводом із росії.

Джерело. Про це свідчать дані латвійського оператора газотранспортної системи та Інчукалського підземного газосховища Conexus Baltic Grid, передає Delfi.

Деталі. Йдеться про газопровід, який заходить до Латвії з боку Пскова та Ізборська через естонську Лухамаа. В березні газ через нього постачався до Латвії з росії стабільно.

Хоч дата відключення і збіглася з днем ​​набуття чинності затвердженою на росії новою схемою «торгівлі газом за рублі», але насправді відключення є плановим і триватиме до 7 квітня.

Згідно з графіком на сайті Conexus Baltic Grid, найближчими днями постачання не заплановані, хоча потужності для постачань зарезервовані на весь квітень.

У Conexus Baltic Grid уточнили, що припинення подачі газу на ділянці Ізборськ-Інчукалнс є плановим. Для проведення робіт з відновлення газопроводу прокачування дільницею, на якій знаходиться газовимірювальна станція Лухамаа, повністю припинено з 1 по 7 квітня. Графік планових робіт було опубліковано на початку грудня 2021 року.

Припинення постачання газу з росії на цей час ніяк не вплине на газопостачання латвійських споживачів, а також споживачів з інших країн Балтії, оскільки газ доставляється з Інчукалнського підземного газосховища.

За постачання газу до Латвії з росії відповідає латвійська компанія Latvijas gāze, яка закуповує газ у російського «Газпрому» за довгостроковим контрактом. Раніше компанія відмовилася платити за газ у рублях, бо це суперечить контракту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло