ЄС перерозподілить 17 млрд євро фондів для допомоги біженцям з України

ЄС перерозподілить 17 млрд євро фондів для допомоги біженцям з України

Країни ЄС зможуть додатково використати до 9,5 млрд євро у рамках програми цивільного захисту

Що сталося. Рада ЄС сьогодні ухвалила додатки до законодавства, що відкривають для країн-членів можливість скористатися фондами регіонального розвитку та спеціалізованими гуманітарними фондами на загальну суму €17 мільярдів для допомоги українським біженцям.

Джерело. Така інформація оприлюднена на сайті Європейської Ради.

Коментар. «Рада ЄС ухвалила законодавчі додатки, які надають змогу країнам-членам переспрямувати ресурси фондів регіонального розвитку та Фонду європейської допомоги для найбільш нужденних (FEAD) для допомоги біженцям, що рятуються від російської військової агресії проти України. Швидке ухвалення цих додатків до законодавства з використання фондів ЄС є чітким свідченням солідарності Євросоюзу з біженцями з України та з країнами-членами, що їх приймають, особливо на кордонах з Україною», – йдеться у повідомленні.

Що це означає. Зазначається, що цей крок допоможе країнам-членам мобілізувати додаткові ресурси для забезпечення українських біженців базовим соціальним захистом, включаючи забезпечення місцем для проживання, доступу до освіти та медичного обслуговування, а також для заходів із боротьби проти пандемії COVID-19.

Деталі. Зокрема, Рада ЄС ухвалила регуляторні правила щодо Регіональних дій для біженців в Європі (CARE), із додатками, що регулюють управління невикористаними ресурсами періоду 2014-2020 років в рамках Європейського структурного та інвестиційного фонду (ESIF), а також Фонду європейської допомоги найбільш нужденним (FEAD).

Відповідно до нових правил, країни ЄС зможуть додатково використати до 9,5 млрд євро у рамках програми цивільного захисту ЄС REACT-EU на 2022 рік, на додаток до невикористаних фондів регіонального розвитку у бюджетний період 2014-2020 років. Загальна сума в рамках цих фінансових ініціатив, яку національні уряди можуть спрямувати на допомогу біженцям з України, становить 17 млрд євро.

Крім цього, Рада ЄС ухвалила додатки з використання невикористаних фондів ЄС із внутрішніх справ на 2014-2020 роки ще протягом одного року, а також фондів із бюджету 2021-2027 років на притулок, міграцію та інтеграцію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло