Шольц відтягує з рішенням про поставку нових танків в Україну – ЗМІ
Канцлер вважає, що Німеччина має спочатку виробити спільну позицію із союзниками з ЄС і НАТО

Що сталося. Канцлер Німеччини Олаф Шольц затримує ухвалення остаточного рішення про постачання Україні високотехнічних танків попри тиск з боку партнерів з коаліції.
Джерело. Про це повідомляє Politico із посиланням на осіб, знайомих з обговоренням.
Деталі. План, запропонований міністром економіки Робертом Габеком і міністром закордонних справ Анналеною Бербок, передбачає постачання близько 100 танків.
Зокрема, йдеться про постачання легких танків Мардер, бронемашин, оснащених протитанковими ракетами. Політики також обговорюють, чи зможе Берлін аналогічно поставляти Україні свої важкі бойові танки Леопард.
Спочатку очікувалося, що відповідне рішення буде ухвалено цього тижня. Але зараз воно зависло, оскільки канцлер від соціал-демократів стверджує, що Німеччина має спочатку виробити спільну позицію із західними союзниками з ЄС і НАТО, перш ніж постачати важке озброєння.
Сторони. «Я вважаю, що це саме те питання, у якому для Німеччини було б серйозною помилкою відігравати особливу роль і йти особливим шляхом», – заявив німецький канцлер.
Його вагання спричинили негативну реакцію з боку його партнерів щодо коаліції, пише видання.
Голова комітету Бундестагу з європейських справ Антон Хофрайтер заявив, що Німеччина має продемонструвати лідерство в ЄС та НАТО, а не «ховатися за іншими країнами».
Голова комітету Бундестагу з оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерманн також закликала Шольца швидше схвалити постачання танків.
Бекграунд. 4 квітня на пресконференції прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що основні перешкоди для посилення санкцій проти рф створює Німеччина.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].