Німецька мережа OBI припинила роботу в росії, але росіяни хочуть просто відібрати в неї торгову марку і бізнес
“Віджати бізнес” по-російськи - просто не зважати на жодні судові позови

У російських топ-менеджерів німецької мережі товарів для дому OBI виник конфлікт із мажоритарним акціонером мережі – німецьким холдингом OBI GmbH – через продовження роботи в росії, пише Meduza.
Мережа OBI, що працювала в РФ з 2003 року, стала однією з близько 600 компаній, які після початку вторгнення в Україну обмежили роботу або пішли з росії.
OBI GmbH оголосила про закриття російських магазинів 8 березня. Проте 27 березня директор із закупівель OBI в росії Максим Суравегін несподівано заявив, що усі 27 гіпермаркетів мережі знову відкриються. Але головна компанія назвала це «спекуляціями» та запевнила, що вони залишаться закритими.
Російський філіал продовжує роботу. Але потім йому просто вимкнули IT-систему.
Інформацію про блокування IT-системи в російській дочці OBI підтвердив і гендиректор консалтингового агентства Infoline Іван Федяков. За його словами, російський офіс OBI знаходиться у відкритій конфронтації із головною компанією.
17 березня співробітники OBI у Росії створили телеграм-канал для обміну інформацією після відключення корпоративних каналів зв'язку. У ньому виклали відео з директором з персоналу Галиною Меркуловою, яка розповіла, що співробітникам російської «дочки» OBI відключили доступ навіть до кас, але вони мають намір продовжувати роботу. Цього ж від мережі вимагають російські Мінпромторг і прокуратура.
Наприкінці березня начальник відділу інформаційних технологій OBI Дмитро Мамонтов повідомив про відновлення більшості ключових систем для роботи магазинів. У телеграм-каналі почали публікувати відео, де співробітники магазинів заявляли, що готові до відкриття. Але подальша доля OBI в росії все одно невідома, зазначають «Відомості».
За словами двох джерел видання, одним із варіантів розвитку подій є продаж російських активів OBI GmbH сторонньому покупцеві або топ-менеджерам мережі. Після початку війни головна компанія була готова поступитися контролем над активами за символічний 1 євро. Але ситуацію ускладнюють у тому числі борги російських юрособ OBI (більше 2 млрд рублів).
Власник компанії Tengelmann Group, яка виступає кінцевим бенефіціаром OBI, Крістіан Хауб заявив, що очікує на «вимушену втрату» всіх 27 гіпермаркетів у росії.
Якщо це станеться, російські магазини OBI, ймовірно, вже не зможуть використовувати колишні ланцюжки поставок і саму назву мережі, розповіли юристи. З іншого боку, зазначають вони, навряд чи OBI GmbH у нинішніх умовах зможе притягти свої російські юрособи до відповідальності – у тому числі про використання інтелектуальної власності, якщо російські магазини продовжать використовувати бренд OBI.
Директор Infoline Іван Федяков вважає, що над OBI в Росії відбувається «жахливий експеримент» – фактично «самозахоплення бізнесу менеджментом і націоналізація зсередини». На думку експерта, російські активи OBI не вдасться продати через борги, а нова структура, яка ними управлятиме, зможе використати бренд OBI, укласти нові договори поставок товарів та створити нову юрособу, залишивши борги на старих юрособах.
Раніше стало відомо, що російські «підприємці» реєструють на себе бренди світових компаній, які покинули росію.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].