Чилі та Аргентина призупинили постачання літієвої сировини до росії
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Чилі та Аргентина призупинили постачання літієвої сировини до росії

Літієву руду у росії не виробляють

Чилі та Аргентина призупинили постачання літієвої сировини до росії
Фото: Pexels

Що сталося. Південноамериканські країни Чилі та Аргентина припинили постачання до росії літієвої руди.

Джерело. Про це повідомив заступник директора департаменту металургії та матеріалів Мінпромторгу Владислав Демидов на круглому столі «Вдосконалення законодавства рф у сфері видобутку рідкісноземельних металів».

Деталі. Демидов зазначив, що у росії відсутній видобуток літієвої сировини, тобто сама сировина надходить у вигляді карбонату літію в основному з Чилі, Аргентини, Китаю та Болівії.  Відвантаження з Чилі та Аргентини припинені, а поточна можливість отримувати сировину є тільки з Болівії».

За словами Владислава Демидова, потужності з переробки у росії є, компанії переробляють карбонат літію задля забезпечення як внутрішніх потреб, і поставок експорту. Але при цьому є «гігантська проблема» з літієм. «У випадку, якщо буде відмова в постачанні сировини з Болівії, так само і Чилі та Аргентина не поставлятимуть нам сировину, то, на жаль, літієвої сировини нам брати ніде», – сказав Демидов.

Бекграунд. Нагадаємо, Офіс президента представив санкційну модель, яка задушить фінансування війни рф з Україною.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло