Генасамблея автоматично скликатиметься щоразу, коли в Раді Безпеки застосовуватиметься вето – проєкт резолюції

Генасамблея автоматично скликатиметься щоразу, коли в Раді Безпеки застосовуватиметься вето – проєкт резолюції

Проєкт резолюції може бути схвалений у квітні

This text is also available in English
Генасамблея автоматично скликатиметься щоразу, коли в Раді Безпеки застосовуватиметься вето – проєкт резолюції
Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.
Фото: wikipedia.org

Що сталося. Генеральна Асамблея буде автоматично скликатися щоразу, коли в Раді Безпеки застосовуватиметься вето, протягом 10 денного терміну з метою проведення дебатів щодо ситуації, у якій застосоване вето, за виключенням, коли питання розглядається на Надзвичайній спеціальній сесії ГА ООН, йдеться в проєкті резолюції.

Джерело. Про це повідомив постійний представник України при ООН  Сергій Кислиця у фейсбук.

Докладно. «Майже чотири десятки країн, у тому числі Україна і, що важливо, США – країна, яка сама має право вето, запустили сьогодні в практичному плані ініціативу щодо вето, яка спрямована на підвищення ролі Генеральної Асамблеї ООН, посилення багатосторонності та забезпечення механізму підзвітності між органами ООН відповідно до Статуту Організації», – зазначив Кислиця.

Він зауважив, що за останні роки значно почастішали випадки застосування вето з далекосяжними наслідками для роботи ООН, зокрема ефективності діяльності Ради Безпеки ООН, яка відповідно до статті 24 Статуту Організації діє від імені та підзвітна державам – членам ООН.

Згідно з проєктом резолюції, схвалення якого може відбутися у квітні, Генеральна Асамблея буде автоматично скликатися щоразу, коли в Раді Безпеки застосовуватиметься вето, протягом 10 денного терміну з метою проведення дебатів щодо ситуації, в якій застосоване вето, за виключенням, коли питання розглядається на Надзвичайній спеціальній сесії ГА ООН.

«Першою серед країн, яка застосувала право вето в РБ ООН був Совєцький Союз і сталося це 1957 році. З того часу СССР і Росія, яка захопила в спосіб, який не передбачений Статутом ООН, місце Совєцького Союза, є абсолютним чемпіоном за кількість вето. Разом з тим Велика Британія не застосовує право вето вже більше 30 років», – нагадав Кислиця.

Відповідно до проєкту резолюції, Радбезу буде запропоновано подати Генеральній Асамблеї спеціальний звіт про застосування вето, принаймні за 72 години до засідання Генасамблеї, яка матиме можливість у разі наявності колективної політичної волі держав-членів ООН рішення щодо цієї ситуації.

Зазначений механізм почне діяти відразу після схвалення резолюції на 76-й сесії, а починаючи з 77-ї сесії до порядку денного Генасамблеї буде додано новий постійний пункт «Застосування вето».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло