Деякі іноземні магазини почали блокувати покупки за картками UnionPay з росії

Деякі іноземні магазини почали блокувати покупки за картками UnionPay з росії

Неможливість оплати через UnionPay стала на росії поширеним явищем

Деякі іноземні магазини почали блокувати покупки за картками UnionPay з росії
Фото: depositphotos.com
Що сталося. Іноземні онлайн-магазини почали блокувати покупки за картками китайської платіжної системи UnionPay, випущеними в росії.
Джерело. Про це пише російське видання «Коммерсант».
Докладно. У кол-центрах російських банків назвали поширеним явищем неможливість оплати через UnionPay. Також відомі випадки, коли фізичну картку UnionPay із росії не прийняли за кордоном, наприклад у США.
У неофіційних розмовах банкіри розповіли, що через війну в Україні іноземні магазини «вирішили просто не обслуговувати росіян», хоч санкції цього не передбачають. «Такі гравці дають розпорядження банкам-еквайєрам не проводити платежі за картками, випущеними у рф, незалежно від платіжної системи», – зазначило джерело. 
У UnionPay це ніяк не коментували і в ситуацію, ймовірно, вважають за краще не втручатися. 
Після початку війни в Україні найбільші платіжні системи, зокрема Visa та Mastercard, оголосили про припинення роботи в росії. В результаті картки росіян перестали працювати за кордоном, зокрема для покупок в іноземних онлайн-магазинах. З великих платіжних систем на ринку рф залишилася лише китайська UnionPay, що працює в 180 країнах. Через це в росії виник ажіотажний попит на картки UnionPay. Наразі їх випускають уже десять російських банків. За оцінками експертів, з початку війни росіяни замовили пів мільйона таких карток.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло