Користувачі Twitter викривають крайні проросійські настрої Китаю, Пекін намагається це приховати

Користувачі Twitter викривають крайні проросійські настрої Китаю, Пекін намагається це приховати

Насправді позиція Китаю щодо України зовсім не нейтральна, стверджують перекладачі китайського медіаконтенту

Користувачі Twitter викривають крайні проросійські настрої Китаю, Пекін намагається це приховати
скрін-шот

Анонімні користувачі Twitter викривають крайній націоналізм та проросійські настрої, що циркулюють в китайському сегменті інтернету, і Пекіну це не подобається, пише CNN.

За останні тижні були перекладені та розміщені в Twitter десятки скрінів постів з найпопулярніших соцмереж Китаю, що дає змогу прочитати їх західній аудиторії, яка зазвичай не заходить на ці сайти.

Серед цих повідомлень: відомий військовий блог, в якому поширюється фейк, що удар російських військ по вокзалу в Краматорську насправді був здійснений Україною, відомий коментатор ЗМІ, що заперечує звірства у Бучі, та влогер із сотнями тисяч підписників, який використовує жінконенависницький термін для України.

Пости з'являються завдяки анонімним користувачам Twitter, які кажуть, що їхня мета – показати західній аудиторії справжній масштаб проросійського й націоналістичного контенту на китайських платформах із жорсткою цензурою.

Пости часто об'єднані  хештегом «The Great Translation Movement,»  («Великий рух перекладачів») або розміщуються однойменним акаунтом, яким керує децентралізована анонімна команда, яка займається збором та перекладом популярних повідомлень в китайському інформпросторі про Україну та інші гарячі теми. 

З моменту запуску акаунта на початку березня акаунт вже залучив як 117 000 підписників, і їх кількість продовжує зростати.

Користувачі Twitter викривають крайні проросійські настрої Китаю, Пекін намагається це приховати

Рух був сформований у відповідь на лицемірство Китаю, який зображував себе нейтральним стосовно України, навіть незважаючи на те, що його державні та соціальні мережі поширювали проросійські наративи, зазначив адміністратор групи в коментарі CNN.

Державні ЗМІ Китаю різко виступили проти публікації твіттер-спільнотою такого “вибраного контенту”.

Закордонне відділення «Женьмінь жибао» – рупора Комуністичної партії Китаю – заявило, що перекладачі, які стоять за рухом, винні у приписуванні «крайніх висловлювань» деяких користувачів «всій країні».

Націоналістична газета Global Times звинуватила твіттер-групу в тому, що вона є «китайськомовними безсовісними акторами», а один із її авторів заявив, що в групу входять «іноземні ворожі сили», які ведуть «психологічну війну проти Китаю».

Медіа-експерти за межами Китаю попереджають, що пости не відображають цілісного погляду на громадську думку в Китаї і частково обрані через шокуючий зміст, але можуть бути корисні для висвітлення медіасфери Китаю.

Адміністратор групи зазначив, що мета полягала в тому, щоб підкреслити популярність таких повідомлень – деякі надходять від популярних в Китаї впливових осіб, коментарі, що отримали тисячі лайків або від відомих коментаторів, і навіть новинних агентств, які підтримуються урядом.

«Наша мета – підвищити поінформованість про стан громадської думки в Китаї, яка часто є результатом державної цензури», – сказав адміністратор.

«Ми хочемо протистояти зусиллям китайських державних ЗМІ, показуючи Заходу певний контент, який вони не хочуть показувати».

Обурення Китаю пов'язане з тим, що він хоче представити себе нейтральним на світовій арені, особливо зараз, коли він намагається “ходити по дипломатичному канату”  між росією та Заходом через військове вторгнення в Україну.

Китай часто прагнув представити два різні наративи – один для внутрішньої аудиторії, а другий – для зарубіжної. Це стало можливим завдяки як мовному бар'єру, так і цензурі, яка заборонила в країні Facebook, Twitter і т.п.

Нагадаємо, прем’єр Індії на зустрічі з президентом США Джо Байденомі висловив занепокоєння щодо тісних зв'язків між росією та Китаєм.

Також стало відомо, що китайські державні нафтопереробні компанії уникають нових контрактів з росією про поставку нафти під страхом санкцій.

Раніше депутат Європарламенту зазначив, що Китай своєю позицією «надав політичну підтримку» російській агресії проти України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло