Китай своєю позицією «надав політичну підтримку» російській агресії проти України - депутат ЄС

Китай своєю позицією «надав політичну підтримку» російській агресії проти України - депутат ЄС

У п'ятницю відбудеться саміт високого рівня між ЄС та Китаєм

Китай своєю позицією «надав політичну підтримку» російській агресії проти України - депутат ЄС
фото DR

У вівторок високопоставлений депутат Європейського парламенту заявив, що «внаслідок своєї принципової позиції Китай надав політичну підтримку російській агресії проти України».

«Те, як Китай поведеться в цьому конфлікті, вплине на майбутнє відносин між ЄС та Китаєм у цілому», – сказав Рейнхард Бутікофер, голова делегації Європарламенту з відносин з Китаєм, передає CNN.

Виступаючи перед журналістами напередодні саміту високого рівня, який пройде між ЄС та Китаєм у п'ятницю, Бутікофер сказав:

«Вуаль зносилася, і вона вже нікого не обдурить. Європа очікує, що вони (Китай – ред.) утримаються від подальшої підтримки росії».

«Я сказав би, що ми повинні переконливо сказати китайській стороні, що для нас це не просто інтермедія, це не просто непотрібний конфлікт, про який завтра забудуть», – зазначив німецький політик.

«Це дуже фундаментальний конфлікт, тому що він порушує принципи, на яких європейський порядок безпеки та стабільності будувався десятиліттями», – наголосив він.

На питання, чи вважає він, що Китай допомагає росії ухилятися від санкцій, він сказав: “Комерційні банки Китаю поки утримуються від явного порушення санкцій проти росії”.

На п'ятничному саміті ЄС представлятимуть голова Євроради Шарль Мішель та голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, вони проведуть віртуальну зустріч із прем'єр-міністром Китаю Лі Кецяном, а пізніше того ж дня поговорять із головою КНР Сі Цзіньпіном.

У заяві Євроради вказано, що «основна увага саміту буде приділена війні в Україні, участі міжнародної спільноти у підтримці України», а також «драматичній гуманітарній кризі, спричиненій російською агресією, її дестабілізуючим характером» для міжнародного порядку та його неминучого глобального впливу».

Сторони також обговорять права людини, зміну клімату, біорізноманіття та торгівлю, йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, влада ЄС побоюється, що Китай може допомогти росії обійти західні санкції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло