Що сталося. Єврокомісія проаналізувала указ президента рф путіна про оплату газу з росії в рублях і попередила країни – члени ЄС, що він порушує санкції Євросоюзу, запроваджені після початку війни в Україні.
Докладно. Європейський Союз попередив країни-члени, що вимога президента владіміра путіна, щоб «недружні країни» платили за російський газ в рублях, порушить санкції, які блок запровадив проти Москви після її вторгнення в Україну.
Європейська комісія, виконавчий орган ЄС, представила країнам-членам аналіз указу путіна, повідомляє особа, знайома з цим питанням. Оцінка комісії підвищує ставки для енергетичної безпеки Європи, оскільки Путін погрожував зупинити постачання газу покупцям, які не дотримуються указу.
Вимога путіна від 31 березня передбачає, що європейські покупці газу відкривають два рахунки, один в іноземній валюті, один у рублях, і що Газпромбанк відповідатиме за конвертацію іноземної валюти в рублі та перерахування рублевого платежу Газпрому.
Згідно з попереднім юридичним аналізом комісії, указ путіна суттєво змінює процедуру та створює нову правову ситуацію, оскільки оцінка є приватною.
Це також дало б Росії контроль над застосовним обмінним курсом, яким Москва могла б маніпулювати на свою користь.
Згідно з аналізом, цей новий метод може призвести до нових витрат для покупця, оскільки транзакція буде повністю контролювати Росія.
Найважливішим є те, що механізм буде порушувати обмежувальні заходи, які ЄС ухвалив у відповідь на вторгнення Москви в Україну та застосував до російського уряду, його центрального банку та їхніх довірених осіб. Цей процес також може вплинути на інші заборони на різні інструменти грошового ринку, які може видавати Газпромбанк.
Більшість країн-членів заявили, що не платитимуть за газ рублями. Німеччина підтвердила, що вона проти вимог Росії.
Комісія неодноразово заявляла, що країни мають дотримуватися узгоджених контрактів, а майже всі вони прямо передбачають оплату в євро або доларах, і блок реагуватиме на будь-яку спробу Росії обійти санкції.
Але рішення про те, як платити за постачання, зрештою лежатиме на компаніях, які купують газ у Росії, і вони опиняться в непростому становищі, оскільки європейським компаніям необхідно дотримуватися всіх чинних обмежувальних заходів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].
У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]