Прямі та непрямі збитки «Енергоатому» через війну сягають 35 млрд грн — Котін

Прямі та непрямі збитки «Енергоатому» через війну сягають 35 млрд грн — Котін

Компанія готова експортувати великі обсяги електроенергію в країни Європи

Этот материал также доступен на русском языке
Прямі та непрямі збитки «Енергоатому» через війну сягають 35 млрд грн — Котін
В.о. голови «Енергоатому» Петро Котін.
Фото: Twitter

Прямі і непрямі збитки «Енергоатому» внаслідок розв’язаної росією повномасштабної війни сягають 35 млрд грн.

Про це в.о. голови компанії Петро Котін сказав в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«Ми постійно це рахуємо і додаємо. За перші тижні ми мали приблизно 16 млрд грн прямих і непрямих збитків. Зараз вони досягають вже приблизно 35 млрд грн. Це і з урахуванням неплатежів»,  – повідомив він.

За словами Котіна, уряд розглядає «можливість фінансового вливання в ринок для того, щоб забезпечити його грошима».

«Так, є брак ліквідності. Але «Енергоатом» – потужна компанія, і ми справимося, якщо будуть нормальні умови роботи на ринку. Коли наша електрика буде оплачуватися, тоді ми виходимо із ситуації самотужки»,  – заявив Котін.

Компанія готова експортувати великі обсяги електроенергію в країни Європи, оскільки має надмірну потужність зараз, яка перебуває в резерві, через те зменшення споживання в Україні, наголосив він

«Система самого експорту в нових умовах приєднання до європейської мережі до кінця ще не встановлена. Зараз працює Міненерго і Укренерго. Коли всі ці питання будуть налагоджені, ми будемо це робити»,  – пояснив голова «Енергоатому».

Котін сподівається, що питання із Запорізькою АЕС, яка досі перебуває під контролем окупантів, буде вирішено протягом місяця.

«Щоб підтримати персонал ЗАЕС, ми від себе запровадили додаткових 20% надбавки до зарплати всьому персоналу, який має проукраїнську позицію. Ми нараховуємо її, починаючи з дня захоплення станції 4 березня, і виплатимо в день її звільнення»,  – сказав голова «Енергоатому».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло