росія просить Бразилію допомогти зберегти контроль над МВФ та Світовим банком

росія просить Бразилію допомогти зберегти контроль над МВФ та Світовим банком

МЗС Бразилії заявляє, що країна виступає проти виключення росії з G20

росія просить Бразилію допомогти зберегти контроль над МВФ та Світовим банком

Стало відомо, що росія звернулася до Бразилії з проханням про підтримку у Міжнародного валютного фонду, Світового банку та групи провідних економік G20, щоб допомогти їй протистояти серйозним санкціям, запровадженим Заходом після вторгнення в Україну.

Джерело. Про це передає Reuters з посиланням на офіційний лист.

Деталі. Міністр фінансів росії Антон Силуанов написав міністру економіки Паулу Гедесу з проханням до Бразилії надати підтримку для запобігання «політичним звинуваченням і спробам дискримінації в міжнародних фінансових установах і багатосторонніх форумах».

«За лаштунками ведеться робота у МВФ і Світовому банку, щоб обмежити або навіть виключити росію з процесу прийняття рішень», – написав Силуанов. Водночас він не вказав на перешкоди для участі росії в цих установах, і його звинувачення не могли бути перевірені незалежно.

Зазначається, що лист, у якому не згадується про війну в Україні, був датований 30 березня і переданий бразильському міністру послом росії в Бразилії в середу.

«Як відомо, росія переживає складний період економічної та фінансової турбулентності, викликаної санкціями, запровадженими США та їхніми союзниками», – сказав російський міністр.

Відповідаючи на лист, секретар міністерства економіки Бразилії з міжнародних економічних справ Ерівалдо Гомеш зазначив, що Бразилія хоче, щоб росія залишалася частиною дискусій у багатосторонніх організаціях.

«З точки зору Бразилії... тримати відкритий діалог дуже важливо», – сказав він і додав: «Наші мости – це міжнародні органи, і наша оцінка полягає в тому, що ці мости потрібно зберегти».

За словами Силуанова, майже половина міжнародних резервів росії заморожена, а зовнішньоторговельні операції заблоковані, у тому числі з її партнерами з ринкової економіки, що розвивається.

«США та їхні сателіти проводять політику ізоляції Росії від міжнародної спільноти», – додав він. Силуанов заявив, що санкції «порушують принципи Бреттон-Вудських угод, які створили МВФ і Світовий банк».

«Ми вважаємо, що нинішня криза, спричинена безпрецедентними економічними санкціями, спричиненими країнами G7, може мати довготривалі наслідки, якщо ми не вживемо спільних дій для її вирішення», – написав він Гедесу.

«Ультраправий» президент Бразилії Жаір Болсонару, який відвідав Москву за кілька днів до вторгнення, зберігав нейтральність Бразилії в українській кризі й не засудив вторгнення, викликаючи критику з боку адміністрації Байдена. Болсонару висловив «солідарність», коли 16 лютого відвідав президента росії путіна в кремлі приблизно за тиждень до початку вторгнення.

Міністр закордонних справ Бразилії Карлос Франка заявив, що Бразилія виступає проти виключення росії з G20, якого прагнуть Сполучені Штати:

«Найважливіше в цей час – це повноцінно функціонувати всі міжнародні форуми, G20, СОТ, ФАО, а для цього мають бути присутні всі країни, включаючи Росію».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло