У росії спостерігається різке падіння видобутку нафти

У росії спостерігається різке падіння видобутку нафти

Існує ризик, що росія назавжди втратить деякий виробничий потенціал

У росії спостерігається різке падіння видобутку нафти
Фото: shutterstock

У росії спостерігається різке падіння видобутку нафти. Санкції Заходу та бойкот покупців довели до «інфаркту» сировинне серце російської економіки.

За два тижні квітня видобуток нафти в росії впав на 7,4%, до 810 00 барелів на добу.

Поки що збитки скромні, і загалом галузь продовжує приносити величезні суми доходу для москви. Але проблеми з постачанням нафти до кінцевих споживачів, ймовірно, будуть посилюватися в найближчі місяці, вважають трейдери та аналітики.

До 4 квітня він становив близько 450 000 барелів на добу, а через 10 днів подвоївся: з 11,01 млн барелів на день залишилося 10,2 млн.

Джерело Reuters, знайоме з даними, стверджує, що на понеділок, 11 квітня, видобуток опустився вже до 9,76 млн барелів на добу – до мінімуму за більш ніж два роки.

Максимальні втрати – майже 15% – зазнає «роснефть», яка качає 2,87 млн барелів на день проти 3,35 млн у березні.

Нафтовики змушені глушити свердловини через різке падіння попиту на російський сорт Urals, який став «токсичним» в очах покупців, трейдерів і перевізників, він продається з рекордною знижкою $35 за барель.

То, наскільки постраждає російське виробництво, залежить від здатності москви знайти нових покупців в Азії, пише WSJ. Клієнти в США тримаються подалі, і багато хто з них в Європі шукають альтернативних постачальників. У IEA заявили, що поки немає жодних ознак того, що Китай намагається імпортувати барелі, купівлі яких давні покупці російської нафти уникають.

Постійне падіння підірве головну рушійну силу російського зростання, оскільки санкції збираються ввести економіку в стрімку рецесію. «Існує ризик, що росія назавжди втратить деякий виробничий потенціал», – сказав Хельге Андре Мартінсен, старший нафтовий аналітик DNB Markets.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло