США можуть змусити росію заплатити українцям за знищення їхньої країни

США можуть змусити росію заплатити українцям за знищення їхньої країни

В Конгресі підготували відповідний законопроект

Этот материал также доступен на русском языке
США можуть змусити росію заплатити українцям за знищення їхньої країни

Члени палати представників Деббі Дінгелл, демократ із Мічигану, та Фред Аптон, республіканець із Мічигану, нещодавно представили законопроект, який дозволить арештовані фонди росії та росіян передавати Україні, пише  CNN.

Закон про суверенітет України від 2022 року гарантує, що українці, незалежно від того, є вони громадянами США чи ні, можуть вимагати грошової компенсації через суди США за будь-які збитки, яких вони зазнали внаслідок російського вторгнення, виплачені за рахунок активів, захоплених у росії чи російських олігархів у США.

Цей законопроект створює практичний механізм для українців, щоб відбудувати своє життя.

Чинне законодавство США зазвичай забороняє судові позови проти іноземного уряду за дії, що відбуваються за межами Сполучених Штатів. 

Однак законопроект Дінгелла-Аптона змінить це становище, і десятки мільярдів доларів, які Банк росії зберігає в США, не кажучи вже про заарештовані активи олігархів під санкціями, можуть бути використані для виплати компенсацій українцям після війни.

Якщо законопроект, запропонований Дінгеллом і Аптоном, буде ухвалено, українська сім'я, чий будинок було зруйновано внаслідок бомбардування російськими військовими, зможе подати до суду у Сполучених Штатах. Такий судовий процес може вимагати заміни будинку та майна, а також медичних витрат та компенсації за травми.

Україна також може подати позов до США та використати будь-які російські кошти для допомоги у відновленні лікарень, шкіл та інших споруд, зруйнованих російськими військовими під час цього незаконного вторгнення. Американські громадяни і будь-який бізнес, який зазнав збитків в Україні, також можуть отримати компенсацію.

Цей законопроект дає українцям можливість притягти путіна до відповідальності та використати арештовані російські кошти для відновлення свого життя. Цей екстраординарний процес виправданий очевидними воєнними злочинами, скоєними росією щодо України, особливо щодо цивільного населення, що складається переважно з жінок, дітей та людей похилого віку. 

Одне можна сказати напевно, стверджують конгресмени: росія не захоче чи не зможе виплатити репарації на відновлення української нації, яку вона так безглуздо намагалася знищила. Настав час запустити процес, за допомогою якого російські активи можна використати для виправлення цієї жахливої несправедливості.

Більше про отримання компенсацій компаніями, які зазнали збитків через війну – в матеріалі “Бізнес і війна: як українським компаніям відшкодувати збитки внаслідок бойових дій”.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло