ВООЗ надасть Україні технологію виробництва мРНК вакцин

ВООЗ надасть Україні технологію виробництва мРНК вакцин

Виробляти їх планує фармацевтична компанія «Дарниця»

ВООЗ надасть Україні технологію виробництва мРНК вакцин
Фото: Pexels

Що сталося. Всесвітня організація охорони здоров`я надасть українській компанії «Дарниця» технологію виробництва мРНК вакцин.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба компанії «Дарниця».

Деталі. Зазначається, що наразі в Україні не виробляються вакцини від жодної хвороби, тому отримання технологій є важливою подією у цьому напрямкові.

Так, з квітня 2022 року Україна приєдналася до списку країн, які отримали підтримку від глобального центру Організації з передачі технологій для виробництва вакцин на основі мРНК. За результатами конкурсу, команда «Дарниці» пройде підготовку щодо трансферу технологій на базі тренінгових центрів ВООЗ.

У компанії «Дарниця» повідомляють, що технології синтетичної мРНК була започаткована ще у 1970-х роках, але до початку пандемії COVID-19 такі вакцини не були загальновідомими. Одні з найпопулярніших вакцин від COVID-19, Pfizer-BioNTech і Moderna, є мРНК-вакцинами. Крім того, на основі мРНК-технології у світі наразі ведуться дослідження вакцини від вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ).

Бекграунд. Нагадаємо, Міністерство фінансів України повідомило, що у 2021 році на боротьбу з COVID-19 витратили 46,4 млрд грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло