росія готує судовий позов про розморожування валютних резервів на $600 млрд

росія готує судовий позов про розморожування валютних резервів на $600 млрд

Коли і де може бути поданий судовий позов, поки не повідомили

Этот текст также доступен на русском
росія готує судовий позов про розморожування валютних резервів на $600 млрд
Глава центрального банку РФ Ельвіра Набіулліна.
Фото: cbr.ru

Що сталося. росія готується подати до суду, щоб оскаржити блокування своїх рахунків в іноземній валюті на суму 600 мільярдів доларів (462 мільярди фунтів стерлінгів), запроваджене західними урядами після вторгнення в Україну.

Джерело. ІноЗМІ  – з посиланням на The Guardian.

Деталі. Глава центрального банку рф Ельвіра Набіулліна завила, що в її відомстві розробляють плани подання судових позовів після того, як уряди США, Великобританії та ЄС заморозили валютні резерви центрального банку росії, які перебувають у їхній юрисдикції.

«Це був безпрецедентний крок, тому ми збираємося працювати над судовими позовами і готуємося їх висувати», – сказала вона.

Заморожування активів, що розглядається як найжорсткіша економічна санкція, накладена на країну після вторгнення путіна в Україну наприкінці лютого, було покликане завадити росії пом'якшити удар по її фінансовій системі та економіці загалом від інших економічних санкцій.

росія накопичила понад 600 мільярдів доларів валютних резервів, що зберігаються в доларах, золоті та інших валютах, і вважається, що близько половини з них заморожені через обмеження, накладені на її центральний банк.

Санкції, створені протягом кількох років у межах так званої стратегії «фортеці росія» після анексії Криму у 2014 році, ускладнюють інтервенцію центрального банку на валютних ринках для захисту вартості рубля.

Набіулліна не уточнила, коли і де може бути поданий судовий позов. Її коментарі наслідують аналогічну загрозу з боку міністра фінансів росії антона силуанова, який заявив цього місяця, що кремль подасть до суду, якщо Захід спробує змусити його оголосити дефолт по суверенному боргу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло