Президент Євроради після візиту в Україну: «В мене немає слів»
росіяни мають заплатити за те, що вони зробили, впевнений Шарль Мішель

Президент Європейської ради Шарль Мішель заявив, що в нього «немає слів», щоб пояснити, що він відчуває після візиту в Україну в середу. Він наголосив, що росія «має бути покарана» за те, що вона накоїла в Україні.
«Немає слів, щоб пояснити, що я відчуваю не як голова Європейської ради, а як батько, як людина. Це звірства. Це воєнні злочини. Це має бути покарано. Це буде покарано. Вони мають заплатити за те, що вони зробили, і тут, і в багатьох інших містах та регіонах України», – сказав Мішель на прес-конференції у Києві.
Виступаючи разом із президентом України Володимиром Зеленським, Мішель сказав, що раніше цього дня він відвідав місто Бородянка, де після виведення російських військ із Київської області було виявлено братські могили із сотнями вбитих і закатованих мирних жителів.
Мішель також висловився за допомогу Україні в документуванні злочинів окупаційних військ задля здійснення правосуддя.
Президент Євроради зауважив, що в перші дні війни ЄС ухвалив рішення надати військову підтримку Україні, зокрема спорядження та озброєння. Крім того, країни – члени Євросоюзу надавали допомогу у двосторонньому порядку відповідно до запиту Української держави.
Шарль Мішель також підтримав посилення тиску на російський режим задля припинення війни. І сьогодні були обговорені додаткові пункти пропозицій для Євроради щодо збільшення санкційного тиску на росію.
«Ми зробимо все, що зможемо, для перемоги України, бо ми хочемо української перемоги», – заявив Президент Європейської ради.
«Прямо зараз, як і ви, я думаю про людей, про мирних жителів на Донбасі, у Маріуполі, в інших містах, які борються за своє життя. Які борються за суверенітет України», – сказав Мішель. – Ось чому ми будемо використовувати всі можливі інструменти в наших руках».
Він додав, що Європейський союз тісно співпрацює з міжнародними організаціями, такими як МВФ та Світовий банк, щоб Україна могла отримати кошти, необхідні їй для оплати короткострокових, середньострокових та довгострокових соціальних витрат.
“Також дуже важливо якнайшвидше розпочати програму відновлення країни», – сказав він.
Міністерство фінансів України оцінило, що йому потрібна фінансова допомога у розмірі $5 млрд на місяць для підтримки функціонування економіки країни, заявила в середу директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва.
Як повідомлялося, Мішель та Зеленський розмовляли дві години, обговоривши санкції, надання Україні зброї, членство України в Євросоюзі та фінансову підтримку, те, що Україні «справді потрібне», сказав Зеленський.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].