Україні необхідно $5 млрд на місяць для підтримки функціонування економіки - МВФ

Україні необхідно $5 млрд на місяць для підтримки функціонування економіки - МВФ

МВФ працює зі своїми партнерами над тим, щоб мобілізувати «таку підтримку»

Україні необхідно $5 млрд на місяць для підтримки функціонування економіки - МВФ
фото DR

За оцінками Міністерства фінансів України, для підтримки функціонування економіки потрібно $5 млрд на місяць, заявила у середу керуючий директор Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва, передає CNN.

«Ми дуже тісно взаємодіяли з Міністерством фінансів щодо наших оцінок про те, що необхідно для збереження функціонування економіки України протягом наступних трьох місяців, і вони вийшли на цифру $5 млрд на місяць», – сказала вона.

Виступаючи в рамках весняних нарад МВФ та Світового банку в окрузі Колумбія, Георгієва сказала, що існує певна «невизначеність» щодо цієї цифри, але навряд чи вона більша за дійсні фінансові потреби країни, і що МВФ працює зі своїми партнерами над тим, щоб мобілізувати «таку підтримку».

Директор-розпорядник МВФ додав, що вони вже обговорюють подальший пакет підтримки з Україною.

Очікується, що Георгієва та президент Світового банку Девід Малпасс зустрінуться з прем'єр-міністром та міністром фінансів України у четвер, щоб обговорити подальшу допомогу.

На питання, чи фонд зможе надавати $5 млрд на місяць, Георгієва сказала, що вони збираються обговорити це з партнерами, але додала, що важливо розглянути питання про заповнення фінансової прогалини за рахунок грантового фінансування.

 Коли справа дійшла до фінансування, Георгієва сказала, що було б «нерозсудливо» вводити новий пакет, «поки тривають бойові дії, бо несправедливо чекати від української влади розробки та реалізації великого пакету реформ у цей час».

Нагадаємо, Євросоюз планує створити трастовий фонд для відновлення України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло