Голова партії «СН» розповіла, яким буде максимальне відшкодування за пошкоджене внаслідок війни житло

Голова партії «СН» розповіла, яким буде максимальне відшкодування за пошкоджене внаслідок війни житло

Власники зруйнованого житла зможуть самостійно обрати, де отримати нове помешкання

Голова партії 	«СН» розповіла, яким буде максимальне відшкодування за пошкоджене внаслідок війни житло
Фото: pexels.com

Стало відомо, що максимальна сума компенсації за знищене внаслідок російської агресії житло не перевищуватиме вартості 150 кв. м за один об’єкт нерухомості. Вартість 1 кв. м площі рахуватимуть за методикою, яку розробить Кабінет Міністрів.

Джерело. Про це повідомила у телеграм-каналі голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк.

Деталі. Своєю чергою відшкодування за пошкоджену квартиру чи будинок не може бути більшим від компенсації за знищене житло.

Розмір компенсації за знищений об’єкт будівництва, щодо якого отримано право на виконання будівельних робіт, або його складової частини, яка після прийняття в експлуатацію є самостійним об’єктом нерухомого майна, визначається пропорційно відсотку коштів, які фактично сплачені отримувачем компенсації за відповідний об’єкт.

У законопроєкті також передбачили, що власники зруйнованого житла зможуть самостійно обрати, де отримати нове помешкання. Проте населений пункт, де раніше проживала людина, і той, де вона хоче отримати нове житло, мають бути співмірними за певними характеристиками. Зокрема – за кількістю населення.

Вартість квадратних метрів у мегаполісі та в невеликому місті суттєво різниться. Тому аби держава могла компенсувати втрачене житло, потрібно обрати населений пункт, схожий на той, де людина жила раніше. Якщо житель невеликого містечка все-таки захоче жити, приміром, у Києві – передбачили механізм доплати за житло.

Джерелами для фінансування програми відшкодування є фонд відновлення майна та зруйнованої інфраструктури України у зв’язку зі збройною агресією рф; міжнародна технічна та поворотна або безповоротна фінансова допомога; інші джерела, не заборонені законодавством України.

Крім того, Фонд відновлення майна та зруйнованої інфраструктури України у зв’язку зі збройною агресією рф уже діє як офіційний рахунок, відкритий у Національному банку України, отримувач – Міністерство інфраструктури України.

Бекграунд. Нагадаємо, що  власники житлових будинків, квартир та інших житлових приміщень можуть подати заяву про знищення або пошкодження домівки внаслідок воєнних дій на порталі «Дія».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло