ЄС планує скасувати тарифи і квоти на товари з України, щоб допомогти економіці

ЄС планує скасувати тарифи і квоти на товари з України, щоб допомогти економіці

Цього тижня Велика Британія оголосила, що зведе мита на всі товари з України до нуля

ЄС планує скасувати тарифи і квоти на товари з України, щоб допомогти економіці
фото Pixaby

Євросоюз запропонував тимчасово скасувати всі тарифи і квоти на український експорт, щоб підтримати економіку країни, яка страждає від війни, пише Bloomberg.

Пропозиція також включає тимчасове скасування діючих тарифів та квот на сталь, промислові товари та сільськогосподарську продукцію, які нині не підпадають під дію торгової угоди ЄС з Україною.

«ЄС ніколи раніше не вживав таких заходів щодо лібералізації торгівлі, які є безпрецедентними за своїм масштабом: надання Україні нульового тарифу, нульового квотного доступу на ринок ЄС», – заявив у середу глава ЄС з торгівлі Валдіс Домбровскіс. 

«Із самого початку російської агресії ЄС приділяв пріоритетну увагу збереженню економіки України», – додав він.

Україна та ЄС уклали угоду про вільну торгівлю з 2016 року, яка усунула більшість торгових бар'єрів між ними. Відповідно до цих домовленостей деякі тарифи та квоти на деякі категорії товарів мають бути поступово скасовані. Наразі ЄС пропонує тимчасово зняти ці обмеження.

Однак пропозиція повинна бути погоджена з усіма 27 державами-членами та Європейським парламентом, перш ніж вона набуде чинності. Раніше цього тижня Велика Британія оголосила, що зведе мита на всі товари з України до нуля.

ЄС планує скасувати тарифи і квоти на товари з України, щоб допомогти економіці
інфорграфіка Bloomberg

ЄС є найбільшим торговим партнером України, на частку якого у 2019 році припадало понад 40% її торгівлі. Загальний обсяг торгівлі між ЄС та Україною досяг 43,3 млрд євро у 2019 році, при цьому експорт українських товарів до ЄС склав 19,1 млрд євро у 2019 році.

Залізо, сталь та с\г продукція є одними з основних статей експорту країни. За даними Світового банку, економіка України скоротиться більш ніж на 40% через війну, торгові потоки особливо постраждали через те, що росія заблокувала порти країни.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло