ПАРЄ підтримала створення міжнародного трибуналу щодо агресії росії

ПАРЄ підтримала створення міжнародного трибуналу щодо агресії росії

Ассамблея рекомендувала призначити спецпредставника в питаннях наслідків агресії рф щодо України

Этот материал также доступен на русском языке
ПАРЄ підтримала створення міжнародного трибуналу щодо агресії росії
Німецький депутат Франк Швабе.
Фото: УНІАН

Що сталося. Парламентська асамблея Ради Європи висловила повну підтримку всім зусиллям стосовно розслідування міжнародних злочинів РФ в Україні, та виступила за створення міжнародного трибуналу.

Джерело. Про це повідомила у середу ввечері пресслужба ПАРЄ.

Докладно. Асамблея затвердила резолюцію та рекомендацію на основі доповіді німецького депутата Франка Швабе, голови групи соціалістів у ПАРЄ.

ПАРЄ заявила, що «висловила повну підтримку всім зусиллям стосовно розслідування міжнародних злочинів РФ », і висловила повну підтримку всім зусиллям, спрямованим на розслідування порушень росією міжнародних норм у галузі прав людини та міжнародного гуманітарного права, а також інших міжнародних злочинів, зокрема воєнних злочинів, злочинів проти людяності, а також геноциду і забезпечення відповідальності агресора.

Глава делегації Верховної Ради в Асамблеї Марія Мезенцева зазначили, що цим документом ПАРЄ звертається до членів Ради Європи із закликом негайно створити спеціальний міжнародний кримінальний трибунал для розслідування та переслідування злочину агресії, скоєного політичним і військовим керівництвом російської федерації, та надання необхідної фінансової підтримки.

Також у резолюції є рекомендація Комітету міністрів Ради Європи призначити спецпредставника в питаннях наслідків агресії росії щодо України.

Парламентарі також зазначили, що російська агресія спровокувала найважчу гуманітарну кризу в Європі з часів Другої світової війни, кинула виклик глобальному управлінню та призвела до різкого зростання цін на енергоносії та відсутності продовольчої безпеки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло