Процес відбудови економіки може тривати 10–15 років – економіст Бураковський

Процес відбудови економіки може тривати 10–15 років – економіст Бураковський

Професор вважає, що Україна повинна розглядати відбудову економіки як великий інвестиційний проєкт

Процес відбудови економіки може тривати 10–15 років – економіст Бураковський
Ігор Бураковський

Стало відомо, що процес відбудови економіки може тривати 10–15 років.

Джерело. Про це в інтерв’ю Mind заявив директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, професор Ігор Бураковський.

Деталі. «Щодо термінів відбудови економіки, то процес може тривати 10-15 років. І тут виникає питання: яка його мета? Якщо ми хочемо лише відбудувати зруйноване – це один план, якщо ж хочемо повернутися до колишнього довоєнного рівня ВВП і перевищити його – це вже інша історія», – повідомив Бураковський

Економіст припустив, що в Україні буде не 45% падіння ВВП, а дещо менше. Оскільки почалося певне економічне відновлення, яке вже компенсує якісь втрати.

«Та все залежатиме від того, де зупиняться українські танки й танки росії, і наскільки ми повернемо контроль над нашою інфраструктурою, наприклад, Запорізькою АЕС», – додав він. 

Також Бураковський заявив, що Україна повинна розглядати відбудову економіки саме як великий інвестиційний проєкт, що дозволить запустити багато економічних процесів. 

«Зараз чимало розмов про «план Маршалла» для України. Проте, після Другої світової війни він складав лише близько $14 млрд (за нинішніми цінами – це десь $140 млрд, дуже невеликі гроші). Але цей «план» спрацював тоді як драйвер. Тому важливо чітко розуміти, як Україна керуватиме цим проєктом відновлення», – підкреслив професор.

За його словами, з української сторони повинна бути певна структура, яка б виступала генеральним замовником «великої відбудови» і координувала процеси. А кошти надходитимуть на єдиний рахунок, який контролюватиме хтось із донорів (МВФ, ЄБРР тощо), адже у міжнародної спільноти немає довіри до української держави. 

Також економіст наголосив, що важливо, щоб отримані кошти максимальною мірою використовувалися для створення робочих місць всередині України й підтримки галузей, які цього потребуватимуть. 

Бекграунд. Раніше лідери Конгресу США досягли двопартійної згоди про надання Україні та європейським союзникам $13,6 млрд допомоги Україні для підтримки та розвитку економіки

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло