Партнер «Газпрому» заявив про кінець ери співпраці росії з Німеччиною

Партнер «Газпрому» заявив про кінець ери співпраці росії з Німеччиною

Голова Wintershall не очікує на експропріацію активів у росії й розраховує, що москва продовжить дотримуватися контрактних зобов'язань

Партнер «Газпрому» заявив про кінець ери співпраці росії з Німеччиною
Фото: constructionweekonline.com

Що сталося. Голова найбільшої німецької нафтогазової компанії Wintershall Dea Маріо Мерен заявив, що росія перетнула червоні лінії у партнерських відносинах з європейськими компаніями й «вести справи як зазвичай» із нею вже неможливо.

Джерело. Про це передає Reuters.

Коментарі. «Навіть тривалі партнерські відносини мають червону межу. Росія перетнула цю межу.», – заявив Мерен.

За його словами, дії росії в Україні стали поворотним пунктом у світовій та європейській геополітиці, а також політиці Wintershall.

«Для Німеччини та Росії ця війна означає закінчення ери. Ери довгої та інтенсивної економічної співпраці», – сказав Мерен.

Він не очікує на експропріацію активів у росії й розраховує, що москва продовжить дотримуватися контрактних зобов'язань. Мерен висловив сподівання, що москва дотримуватиметься угоди про захист інвестицій, яку підписала з Німеччиною.

За словами голови Wintershall, російський газ можна замінити, але це не відбудеться швидко, як неодноразово говорив німецький уряд.

«Wintershall відповідає за енергетику в Європі та своїх співробітників, тому менеджмент вирішив продовжити участь у вже чинних проєктах у росії», – каже Мерен.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що Wintershall Dea заявила про рішення списати фінансування газопроводу «Північний потік – 2» на суму 1 млрд євро. Також компанія відмовилася від нових проєктів у росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло