росія використовує спеціально навчених дельфінів для захисту своїх кораблів у Чорному морі

росія використовує спеціально навчених дельфінів для захисту своїх кораблів у Чорному морі

З 2014 року рф відновила програму військового навчання дельфінів у Севастополі

росія використовує спеціально навчених дельфінів для захисту своїх кораблів у Чорному морі
©2022 Maxar Technologies

На супутникових фотографіях видно, що росія розмістила дресированих дельфінів біля входу до ключового чорноморського порту, що, за словами військово-морського аналітика, може бути спрямоване на захист кремлівської військово-морської бази.

На зображеннях, наданих The Washington Post компанією Maxar Technologies, видно два загони для дельфінів біля входу в севастопольську гавань у Криму.

Г. І. Саттон, військовий аналітик в галузі підводних човнів, розповів, що загони були переміщені туди у лютому, приблизно під час вторгнення в Україну.

Він сказав, що дельфінів можна використовувати для протидії українським дайверам-фахівцям, які намагаються проникнути в порт для саботажу російських військових кораблів.

В електронному листі The Post представник Maxar Technologies погодився з аналізом Саттона та поясненням наявності дельфінів, яких видно на супутникових фото.

Деякі російські військові кораблі базуються у порту Севастополя поза досяжністю українських ракет. Військовий корабель «Москва» – флагман ЧФ рф – затонув цього місяця після влучення двох українських ракет, що завдало значного удару по військово-морським можливостям росі.

З 1960-х років ВМС США навчають дельфінів та морських левів захищатися від підводних загроз. За словами морських експертів, дельфіни мають найдосконаліший гідролокатор, відомий науці, що дозволяє їм відносно легко виявляти на дні океану міни та інші потенційно небезпечні об'єкти, які важко виявити за допомогою електронного гідролокатора.

Програма навчання морських ссавців ВМС США, що базується в Сан-Дієго, була розсекречена у 1990-х роках. Це полегшило чиновникам завдання спростувати обвинувачення борців за права тварин про те, що ссавців використовували як наступальну зброю.

Повідомляється, що за радянських часів росія використовувала базу в Севастополі для навчання дельфінів у військових цілях, таких як встановлення вибухових речовин на кораблях або пошук мін. Після розпаду Радянського Союзу Україна використала севастопольський центр для підготовки дельфінів для сеансів дельфінотерапії. 

Росія відновила військову підготовку дельфінів після того, як узяла під свій контроль Севестополь у 2014 році.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло