Іноземні замовники відмовляються працювати з айтішниками, які живуть в росії

Іноземні замовники відмовляються працювати з айтішниками, які живуть в росії

Компанії побоюються блокування рахунків, через що не переказують кошти в росію

Іноземні замовники відмовляються працювати з айтішниками, які живуть в росії
фото Shutterstock

За даними російської асоціації електронних комунікацій, у березні цього року з країни виїхали від 50 000  до 70 000 IT-фахівців, а за підсумками квітня ця цифра може зрости до 100 000 осіб. Причини для від'їзду різні, переважно фінансові, але не останню роль грає те, що закордонні замовники відмовляються співпрацювати з IT-фахівцями, які знаходяться на території росії, пише 3DNews.

Попри заяву прем'єр-міністра рф Михайла Мішустіна, який закликав IT-фахівців залишитися в країні, а також розроблені Мінцифри заходи підтримки галузі, витік кадрів продовжується. За даними джерела, однією з причин цього є відмова закордонних замовників співпрацювати зі спеціалістами з росії.

Як приклад, розглядається неназвана IT-компанія зі США, яка брала проекти у іноземців і передавала їх розробку фахівцям з росії, України та Європи. Тепер же на тлі ситуації багато замовників відмовляються від послуг розробників, що знаходяться в росії.

Зазначається, що компанія побоюється блокування рахунків, через що не переказує кошти в росію. Введені проти росії санкції також заважають цьому. При цьому «вкрай небажаним» називається варіант, при якому розробник відкриває рахунок за кордоном і повертається до росії.

Інший розробник розповів про те, що компанія, де він працював, пішла з росії. При цьому для збереження роботи потрібно виїхати з країни. У повідомленні сказано, що багато розробників в аутсорсингових компаніях залишилися без проектів. Тих, хто сидить без роботи, можуть скоротити до червня. При цьому знайти альтернативу в росії дуже важко, оскільки рівень зарплати відрізняється в рази.

Згідно з наявними даними, зараз з росіянами перестали працювати біржі фрілансу Upwork та Fiverr, а майданчик Shutterstock перестав проводити виплати. 

Виїжджати з країни IT-фахівців також підштовхує неможливість отримувати гроші, оскільки багато банків перебувають під санкціями. 

Крім того, деякі зарубіжні послуги забороняють здійснювати перекази в росію.

Тим часом, як ми писали, світові технокомпанії шикуються в чергу, щоб найняти на роботу українських айтішників.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло