Іноземні замовники відмовляються працювати з айтішниками, які живуть в росії
Компанії побоюються блокування рахунків, через що не переказують кошти в росію

За даними російської асоціації електронних комунікацій, у березні цього року з країни виїхали від 50 000 до 70 000 IT-фахівців, а за підсумками квітня ця цифра може зрости до 100 000 осіб. Причини для від'їзду різні, переважно фінансові, але не останню роль грає те, що закордонні замовники відмовляються співпрацювати з IT-фахівцями, які знаходяться на території росії, пише 3DNews.
Попри заяву прем'єр-міністра рф Михайла Мішустіна, який закликав IT-фахівців залишитися в країні, а також розроблені Мінцифри заходи підтримки галузі, витік кадрів продовжується. За даними джерела, однією з причин цього є відмова закордонних замовників співпрацювати зі спеціалістами з росії.
Як приклад, розглядається неназвана IT-компанія зі США, яка брала проекти у іноземців і передавала їх розробку фахівцям з росії, України та Європи. Тепер же на тлі ситуації багато замовників відмовляються від послуг розробників, що знаходяться в росії.
Зазначається, що компанія побоюється блокування рахунків, через що не переказує кошти в росію. Введені проти росії санкції також заважають цьому. При цьому «вкрай небажаним» називається варіант, при якому розробник відкриває рахунок за кордоном і повертається до росії.
Інший розробник розповів про те, що компанія, де він працював, пішла з росії. При цьому для збереження роботи потрібно виїхати з країни. У повідомленні сказано, що багато розробників в аутсорсингових компаніях залишилися без проектів. Тих, хто сидить без роботи, можуть скоротити до червня. При цьому знайти альтернативу в росії дуже важко, оскільки рівень зарплати відрізняється в рази.
Згідно з наявними даними, зараз з росіянами перестали працювати біржі фрілансу Upwork та Fiverr, а майданчик Shutterstock перестав проводити виплати.
Виїжджати з країни IT-фахівців також підштовхує неможливість отримувати гроші, оскільки багато банків перебувають під санкціями.
Крім того, деякі зарубіжні послуги забороняють здійснювати перекази в росію.
Тим часом, як ми писали, світові технокомпанії шикуються в чергу, щоб найняти на роботу українських айтішників.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].