Кремль розглядає створення на окупованих територіях України «Південної Русі»

Кремль розглядає створення на окупованих територіях України «Південної Русі»

Росіяни створили документ під назвою «Манифест Южнорусского народного Собора»

Кремль розглядає створення на окупованих територіях України «Південної Русі»
Фото: «Схеми»

Що сталося. росія розглядає варіант створення на захоплених українських територіях так званої «Південної Русі».

Джерело. Про це повідомляє проєкт Радіо Свободи «Схеми».

Деталі. Журналісти пишуть, що у перехопленому документі під назвою «Манифест Южнорусского народного Собора» йдеться про плани «заснування нової держави» у відповідь нібито на «терор та тоталітарне нав'язування ідеології нацизму та бандерівщини».

Журналісти встановили причетних до розробки такого сценарію серед керівництва правлячої у росії партії «Єдина Росія». Цей документ створено 16 квітня. У квітні ж його пересилали між собою у владних колах росії. «Маніфест» починається з пояснень, що держава Україна після повалення «законно обраного президента» у 2014 році нібито «втратила легітимність в межах УССР».

«У відповідь на терор та тоталітарне нав'язування ідеології нацизму та бандерівщини з боку колишньої Держави Україна ми, в особі Південноруського народного Собору, беремо владу в свої руки та засновуємо нову державу Південна Русь», – йдеться у так званому «маніфесті».

Далі у документі наголошується, що так звана «Южная Русь» є «спадкоємицею Києво-Новгородської Русі, Запорізької Січі», так званої «Новоросії часів Катерини Великої» та УРСР.

Головною метою так званої «Південної Русі» автори називають «досягнення та захист миру», «повне викорінення нацизму та бандерівщини». Окрім цього вони анонсують проведення «всенародного референдуму».

При цьому у документі не уточнюється, на яких саме територіях України планується «утворити» «Південну Русь».

«Схеми» зазначають, що метадані документу під назвою «Манифест Южнорусского народного Собора» допомогли встановити ймовірного автора, Романова Романа Миколайовича, дату його створення – 16 квітня та до якої організації належить комп’ютер, на якому його було створено – «ВПП «Единая Россия».

Людина із таким ПІБ справді має пряме відношення до правлячої в РФ пропутінської партії. Роман Миколайович Романов – це заступник голови центрального виконавчого комітету «Єдина Росія».

За даними джерел «Схем» в правоохоронних органах, цей «маніфест» переходив з рук в руки. Спочатку його отримав перший заступник голови ради Федерації Федеральних зборів рф, секретар генеральної ради партії «Єдина Росія» Андрій Турчак, який потім передав документ ще одному «єдиноросу» Дмитру Гризлову, помічнику підсанкційного російського бізнесмена Костянтина Малофєєва, якого у ЗМІ називають «спонсором війни на Донбасі».

Зв’язатися із автором «маніфесту» Романом Романовим та заступником голови Федеральних зібрань Росії Андрієм Турчаком «Схемам» поки не вдалося. Бізнесмен Костянтин Малофєєв, почувши запитання журналіста про «маніфест Південної Русі» повідомив, що з журналістами не спілкується та поклав слухавку.

Бекграунд. Нагадаємо, окупанти збираються запровадити на Херсонщині російські рублі.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло