Російські ракети над українськими АЕС можуть спричинити ядерну аварію – МАГАТЕ

Російські ракети над українськими АЕС можуть спричинити ядерну аварію – МАГАТЕ

Якби такі ракети змінили траєкторію, це могло б серйозно вплинути на фізичну цілісність АЕС

Этот текст также доступен на русском This text is also available in English
Російські ракети над українськими АЕС можуть спричинити ядерну аварію – МАГАТЕ
Фото: wikipedia.org

Що сталося. Генеральний директор МАГАТЕ Рафаль Гроссі заявив, що російські ракети над атомними  електростанціями України можуть спричинити ядерну аварію.

Джерело. Про це йдеться на сайті ООН.

Коментар. «МАГАТЕ вивчає докази, і якщо вони підтвердяться, то цей інцидент матиме надзвичайно серйозні наслідки. Якби така ракета змінила траєкторію, це могло б серйозно вплинути на фізичну цілісність АЕС і призвести до ядерної аварії», – прокоментував Гроссі.

За його словами, Україна офіційно поінформувала МАГАТЕ про те, що 16 квітня 2022 року камера відеоспостереження зафіксувала політ ракети безпосередньо над Південноукраїнською АЕС.

Деталі. Також він зазначив, що була опублікована доповідь із висновками стосовно ситуації з атомною електроенергетикою в Україні. Нині з 15 енергоблоків, що є в країні, у робочому режимі залишаються сім, у тому числі два на контрольованій росією Запорізькій АЕС, два на Рівненській АЕС, один – на Хмельницькій АЕС і два – на Південноукраїнській АЕС.

Бекграунд. Нагадаємо: 16 квітня над майданчиком Південноукраїнської АЕС пролетіли три ракети, випущені, ймовірно, з території Білорусі в напрямку Миколаєва. Одну з них зафіксували камери спостереження.

25 квітня 2022 року, о 08:10 над охолоджувачем Хмельницької АЕС були зафіксовані дві крилаті ракети, випущені російськими військовими, ймовірно, у бік міст Рівне або Здолбунів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло