Кабмін дозволив націнку на пальне — ціни зростуть

Кабмін дозволив націнку на пальне — ціни зростуть

Надбавка на дизпаливо та бензини складе 40%

Кабмін дозволив націнку на пальне — ціни зростуть
Фото: Pexels

Що сталося. Кабінет міністрів підвищив торговельну надбавку на пальне на 40% внаслідок чого зростуть ціни на дизпаливо та бензини.

Джерело. Про це повідомив представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Деталі. Торговельні надбавки нараховуються до середньої вартості 1 літра палива, яку розраховує НАК «Нафтогаз».

Надбавку підвищили для дизельного палива з 5 до 7 грн з урахуванням ПДВ (на 40%) та для бензинів автомобільних з 4,55 до 6,50 грн з урахуванням ПДВ (на 42,8%).

За останніми розрахунками Мінекономіки на 22 квітня, середня ціна літра дизпалива становить 33,66 грн, а бензинів – 29,55 грн. Таким чином, з урахуванням максимальної націнки гранична вартість дизпалива не має перевищувати 40,66 грн/л, бензинів – 36,05 грн.

Окрім цього, уряд продовжив дію застосування граничного рівня торговельної надбавки на суспільно значущі продовольчі товари на весь період воєнного стану та на три місяці після його припинення чи скасування.

Бекграунд. Нагадаємо, Кабінет міністрів України ухвалив рішення про те, що ціни на газ для населення залишаються незмінними.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло