Україна може отримати словацькі літаки МіГ-29 завдяки угоді Словаччини і Польщі – NYT
Видання підкреслює, що це рішення самої Словаччини і не є рішенням НАТО

Словаччина досягла угоди з сусідньою Польщею про передачу їй польських літаків F-16, які патрулюватимуть її небо, а Словаччина натомість може віддати свої винищувачі радянського виробництва МіГ-29 Україні.
Польща та Словаччина, члени НАТО, що межують з Україною, є одними з найрішучіших прихильників того, щоб допомогти Україні протистояти російському вторгненню. Вони дозволили потоку зброї проходити через свою територію в Україну та наполягали на ще жорсткіших санкціях проти Москви, пише The New York Times.
Після зустрічі міністрів оборони двох країн у п'ятницю у Братиславі, столиці Словаччини, Польща заявила, що її ВПС почнуть патрулювання над Словаччиною у рамках спільних зусиль щодо надання допомоги Україні. Терміни початку патрулювання не називаються.
Словаччина прямо не заявила, що направить свої МіГи в Україну, але порушила питання про можливість зробити це – за умови, що вона зможе знайти альтернативний спосіб захистити свій повітряний простір, чого, начебто, можна досягти в угоді з Польщею.
Цього місяця Словаччина відправила в Україну свою систему ППО радянського виробництва С-300 після того, як Сполучені Штати погодилися надати їй систему ракет «Патріот».
Прагнучи замінити свої старіючі МіГи більш сучасними бойовими літаками, Словаччина у 2019 році підписала контракт на 800 мільйонів доларів із Lockheed Martin Corp на постачання 14 одиниць F-16. Хоча постачання цих літаків було відкладено, будь-яка передача словацьких МІГ Україні змусить Сполучені Штати прискорити надання F-16.
Минулого місяця Польща відмовилася безпосередньо надати Україні власний парк МіГ-29, запропонувавши натомість доставити літаки на військову базу США в Німеччині, звідки їх потім можна було б переправити в Україну. Вашингтон, побоюючись спровокувати росію, відхилив пропозицію.
Тим не менш, у міру посилення війни і повідомлень про звірства росії щодо українців, побоювання з приводу надання Україні більшої та кращої зброї слабшають, пише NYT.
Тепер союзники НАТО прагнуть допомогти Україні більш досконалим і важким озброєнням, а Сполучені Штати намагаються організувати постачання озброєнь радянських часів із країн колишнього радянського блоку, які українські військові можуть використовувати без серйозної додаткової підготовки.
Але ці поставки є суверенними рішеннями, а не рішеннями альянсу. Очікується, що НАТО підтримає запропоновану двосторонню польсько-словацьку угоду.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].