Україна може отримати словацькі літаки МіГ-29 завдяки угоді Словаччини і Польщі – NYT

Україна може отримати словацькі літаки МіГ-29 завдяки угоді Словаччини і Польщі – NYT

Видання підкреслює, що це рішення самої Словаччини і не є рішенням НАТО

Україна може отримати словацькі літаки МіГ-29 завдяки угоді Словаччини і Польщі – NYT
фото DR

Словаччина досягла угоди з сусідньою Польщею про передачу їй польських літаків F-16, які патрулюватимуть її небо, а Словаччина натомість може віддати свої винищувачі радянського виробництва МіГ-29 Україні.

Польща та Словаччина, члени НАТО, що межують з Україною, є одними з найрішучіших прихильників того, щоб допомогти Україні протистояти російському вторгненню. Вони дозволили потоку зброї проходити через свою територію в Україну та наполягали на ще жорсткіших санкціях проти Москви, пише The New York Times.

Після зустрічі міністрів оборони двох країн у п'ятницю у Братиславі, столиці Словаччини, Польща заявила, що її ВПС почнуть патрулювання над Словаччиною у рамках спільних зусиль щодо надання допомоги Україні. Терміни початку патрулювання не називаються.

Словаччина прямо не заявила, що направить свої МіГи в Україну, але порушила питання про можливість зробити це – за умови, що вона зможе знайти альтернативний спосіб захистити свій повітряний простір, чого, начебто, можна досягти в угоді з Польщею. 

Цього місяця Словаччина відправила в Україну свою систему ППО радянського виробництва С-300 після того, як Сполучені Штати погодилися надати їй систему ракет «Патріот».

Прагнучи замінити свої старіючі МіГи більш сучасними бойовими літаками, Словаччина у 2019 році підписала контракт на 800 мільйонів доларів із Lockheed Martin Corp на постачання 14 одиниць F-16. Хоча постачання цих літаків було відкладено, будь-яка передача словацьких МІГ Україні змусить Сполучені Штати прискорити надання F-16.

Минулого місяця Польща відмовилася безпосередньо надати Україні власний парк МіГ-29, запропонувавши натомість доставити літаки на військову базу США в Німеччині, звідки їх потім можна було б переправити в Україну. Вашингтон, побоюючись спровокувати росію, відхилив пропозицію.

Тим не менш, у міру посилення війни і повідомлень про звірства росії щодо українців, побоювання з приводу надання Україні більшої та кращої зброї слабшають, пише NYT.

Тепер союзники НАТО прагнуть допомогти Україні більш досконалим і важким озброєнням, а Сполучені Штати намагаються організувати постачання озброєнь радянських часів із країн колишнього радянського блоку, які українські військові можуть використовувати без серйозної додаткової підготовки.

Але ці поставки є суверенними рішеннями, а не рішеннями альянсу. Очікується, що НАТО підтримає запропоновану двосторонню польсько-словацьку угоду.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло