Уряд затвердив порядок формування фондів житла для внутрішньо переміщених осіб

Уряд затвердив порядок формування фондів житла для внутрішньо переміщених осіб

Внутрішньо переміщеним особам безоплатно надається житлове приміщення із фонду за місцем фактичного проживання

Уряд затвердив порядок формування фондів житла для внутрішньо переміщених осіб
Фото: pixabay.com

Стало відомо, що Кабінет Міністрів України затвердив порядок формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла внутрішньо переміщеним особам.

Джерело. Про це йдеться на сайті уряду, передає «Інтерфакс-Україна».

Деталі. Згідно з урядовою постановою від 29 квітня 2022 року (№495) такий фонд житла формується сільськими, селищними, міськими радами або уповноваженими ними органами шляхом викупу житла; будівництва нових об'єктів; реконструкції наявних будинків та гуртожитків, а також переобладнання нежитлових приміщень у житлові, тощо.

Зазначається, що до фонду можуть бути включені лише вільні житлові приміщення. Житлові приміщення з фонду не підлягають приватизації, обміну та поділу, передачі їх у суборенду, використанню для вселення до них інших осіб.

Джерелами фінансування формування фонду можуть бути кошти державного, місцевих бюджетів, міжнародних донорів, добровільні внески фізичних та юридичних осіб, інші джерела, не заборонені законодавством.

Умови формування фонду житла, а також надання такого житла внутрішньо переміщеним особам для тимчасового проживання у разі використання коштів міжнародних донорів можуть бути визначені окремими угодами з міжнародними донорами та іншими документами, прирівняними до них.

Крім того, внутрішньо переміщеним особам безоплатно надається житлове приміщення із фонду за місцем фактичного проживання/перебування.

Потреба у житлових приміщеннях із фонду визначається у розмірі щонайменше 6 кв. м на одну особу.

Першочергове право забезпечення житловим приміщенням із фонду мають багатодітні сім'ї; сім'ї з дітьми; вагітні жінки; особи, які втратили працездатність; особи пенсійного віку з-поміж тих, житло яких було зруйноване або непридатне для проживання внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Бекграунд. Раніше Мінцифри створило сайт для показу місць безплатного розселення тимчасово переміщених українців по областях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло