Експорт газу «газпромом» падає

Експорт газу «газпромом» падає

Споживачам у квітні вигідніше було купувати його на спотовому ринку

Експорт газу «газпромом» падає
Фото: bloomberg.com

Що сталося. Щоденні продажі газу «газпромом» на ключові зовнішні ринки у квітні впали до найнижчого рівня за останні три місяці.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Докладно. За даними агентства, «газпром» постачав у квітні в середньому 387 млн кубометрів газу на день до країн за межами колишнього СРСР – це на 22% менше, ніж було у березні.

За перші чотири місяці року «газпром» експортував 50,1 млрд кубометрів – на 26,9% менше, ніж за той самий період 2021 року, повідомляли в компанії.

Як пише Bloomberg із посиланням на аналітиків, європейським споживачам у квітні виявилося вигідніше купувати газ на спотовому ринку, а не за довгостроковими контрактами із «газпромом».

«Європа імпортувала рекордні обсяги зрідженого газу зі знижкою – попит в Азії на паливо знизився. Також тепла погода скоротила попит на опалення та нагрівання в Європі, що теж допомогло стримати зростання цін і спонукало клієнтів «газпрому» бронювати менші обсяги газу за контрактами і купувати газ на біржі», – зазначає Bloomberg.

У квітні ціни на спотовому ринку були нижчими, ніж за довгостроковими угодами, і тому для покупців краще було використовувати гнучкість, яку дають довгострокові контракти, і задіяти альтернативні постачання, заявив аналітик ICIS Томас Роджерс.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло