Уряд та ОП представили план відновлення України після війни

Уряд та ОП представили план відновлення України після війни

Програма включає повноцінне членство в ЄС

Уряд та ОП представили план відновлення України після війни
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак
Фото: president.gov.ua

Що сталося. Команда Офісу президента та уряду розробила план економічного відновлення України. Його презентували у Комітеті з питань економічного розвитку Верховної Ради.

Джерело. Про це повідомив очільник Офісу президента Андрій Єрмак.

Деталі. План побудований на 9 ключових принципах:

  • Повний доступ до ринків ЄС та Великої сімкиВелика Британія та країни Євросоюзу уже оголосили про скасування імпортних мит на українські товари. Очікуємо на аналогічні дії з боку урядів США, Японії, Канади.
  • Отримання статусу кандидата, а потім повноправне членство в ЄС
  • Побудова економіки на принципах дерегуляції та лібералізації. По більшості ліцензій та дозволів вже схвалений декларативний принцип для бізнесу.
  • Налагодження логістичних маршрутів в західному напрямку. Уряд працює над розширенням їх пропускної здатності. Вже є перші результати – між Україною та Польщею підписаний відповідний меморандум.
  • Перехід від експорту сировини до переробки в тих галузях, які дають найбільшу експортну виручку. В сільському господарстві та в металургії завдяки переробці можна буде досягнути її значного зростання.
  • Розвиток вітчизняного ВПК. Йдеться не лише про закупівлю зброї, але й виробництво, в тому числі шляхом трансферу військових технологій.
  • Самодостатність в енергетиці досягатиметься збільшенням видобування власного газу та розвитком атомної енергетики. За 3-5 років цілком реально отримати енергетичну самостійність.
  • Кліматична модернізація. Створення нових об’єктів в різних галузях промисловості повинно враховувати принципи «зеленої економіки».
  • Локалізація не менше 60%. У відновленні України будуть задіяні українські компанії та виробники. Це дасть поштовх економіці, створить нові робочі місця, пожвавить підприємницьку активність.

Бекграунд. Нагадаємо: президент України Володимир Зеленський передав американській стороні План дій щодо посилення санкцій проти рф, напрацьований міжнародною експертною групою Єрмака-Макфола.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло