Ізраїль вимагає вибачень після заяви росії про єврейське коріння Гітлера

Ізраїль вимагає вибачень після заяви росії про єврейське коріння Гітлера

Відносини між Ізраїлем та росією погіршилися

Ізраїль вимагає вибачень після заяви росії про єврейське коріння Гітлера
фото Shutterstock

У понеділок Ізраїль розкритикував міністра закордонних справ росії Сергія Лаврова за заяву про єврейське походження Адольфа Гітлера, заявивши, що це «непрощенна» брехня, яка принижує жахи нацистського Голокосту.

На знак різкого погіршення відносин з москвою МЗС Ізраїлю викликало російського посла і вимагало вибачень, пише Reuters.

«Така брехня призначена для того, щоб звинуватити самих євреїв у найжахливіших злочинах в історії, які були скоєні проти них», – заявив прем'єр-міністр Ізраїлю Нафталі Беннет.

«Використання Голокосту єврейського народу в політичних цілях має бути негайно припинено», – додав він.

Лавров зробив заяву на італійському телебаченні в неділю, коли його запитали, чому росія заявила, що їй треба «денацифікувати» Україну, якщо президент країни Володимир Зеленський сам єврей.

«Коли вони кажуть “Що це за нацифікація, якщо ми євреї?», я думаю, що Гітлер теж був єврейського походження, тому це нічого не означає», – сказав Лавров.

«Вже давно ми чуємо, як мудрі євреї кажуть, що найбільші антисеміти – це самі євреї», – додав він.

Дані Даян, голова Яд Вашем, ізраїльського меморіалу 6 мільйонам євреїв, які загинули під час Голокосту, назвав висловлювання російського міністра «образою та важким ударом по жертвам справжнього нацизму».

Даян заявив, що Лавров поширює «антисемітську теорію змови, яка не має жодних фактичних підстав».

Походження одного з дідів Гітлера невідоме, але були деякі припущення, ніколи не підкріплені доказами, що він міг бути євреєм.

Київ засудив слова Лаврова, заявивши, що його «мерзенні висловлювання» образливі для Зеленського, Ізраїлю, України та євреїв.

«У ширшому розумінні вони демонструють, що сьогоднішня росія сповнена ненависті до інших народів», – написав у Twitter міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Міністр закордонних справ Ізраїлю Яїр Лапід, чий дід загинув під час Голокосту, заявив, що звинувачення євреїв в антисемітизмі – це найнижчий рівень расизму. Він також відкинув твердження Лаврова про те, що пронацистські елементи панують над українським урядом та збройними силами.

«Українці – не нацисти. Нацистами були лише нацисти, і тільки вони займалися систематичним знищенням єврейського народу», – сказав Лапід.

Представник уряду Німеччини назвав ідею про єврейське походження Гітлера «абсурдною» пропагандою. 

Ізраїль неодноразово висловлював підтримку Україні після російського вторгнення у лютому. Але побоюючись загострення відносин із росією, спочатку уникав прямої критики на адресу Москви і не застосовував формальних санкцій проти російських олігархів.

Проте відносини стали більш натягнутими: минулого місяця Лапід звинуватив росію у скоєнні воєнних злочинів в Україні.

Між тим український президент також зіткнувся з критикою в Ізраїлі, намагаючись провести аналогії між конфліктом у його країні та Другою світовою війною. У зверненні до ізраїльського парламенту у березні Зеленський порівняв російський наступ в Україні із планом нацистської Німеччини вбити всіх євреїв під час Другої світової війни. Яд Вашем назвали його коментарі «безвідповідальними», заявивши, що вони спошлюють історичні факти Голокосту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло